Tallinnas sõimas bussijuht mustanahalist reisijat: “Go home!”

0
876

21. mai õhtul Tallinnas bussiga nr 72 sõitnud Rasmus sattus rassistliku sõimu keskmesse. Bussijuht pildus kommentaare neegri pihta ja salliv Rasmus otsustas sõimule vastu astuda.

Bussi eesotsas istus mustanahaline noormees ning rääkis telefoniga võõrkeeles. Rasmuse sõnul käratas bussijuht ühel hetkel reisijale: “Go home!” (“Mine koju” eesti keeles).

“Bussi keskosas istunud inimesed said aru, et neile öeldi midagi ning pöörasid tähelepanu bussijuhile,” meenutab Rasmus. “Bussijuht täpsustas: “Mitte teie, vaid see murjam – mis ta räägib siin!””

Bussijuhi räiget rassismi vahetult pealt nähes, tõusis Rasmus oma istmelt ja otsustas sekkuda. “Andsin bussijuhile märku, et tema tegevus on taunitav, väär ning näidaku siin viisakust,” seisis ta kaasreisija eest.

Bussijuht vastas Rasmusele: “Mis see murjam räägib siin telefoniga. Mingu sinna,” viipas bussijuht käega kõnnitee poole, “ning rääkigu mujal.” Sellele järgnes äge sõnavahetus bussijuhi ja Rasmuse vahel, mis Rasmuse sõnul nägi välja järgnev:

Rasmus: „Kas bussis on telefoniga rääkimine keelatud?“
Bussijuht: „Bussis ei või telefoniga rääkida!“
Rasmus: „Kus selline asi kirjas veel on, ütleb mõni seadus seda?“
Bussijuht: „Loe infotahvlilt, seal on kirjas!“
Rasmus: „Seal ei ole sellist asja kirjas, las inimene räägib telefoniga.“
Bussijuht: „No mida ta karjub siin!?“
Rasmus: „Ta ei karju, räägib normaalselt. Kui ta oleks eestlane, siis see sind ju ei häiriks. Teavitan sellest vahejuhtumist TLT-d.“
Bussijuht: „Teavita teavita, ma homsest enam nii-või naa siin enam ei tööta.“

Vaata “Rahva Hääle” allikast