Tartu Ülikooli vanemteadur: “perekond on olemuselt sunnimehhanism!”

1
1610

“SAPTK on võtnud oma ideoloogiliseks aluseks katoliikliku traditsiooni, millel pole siinses piirkonnas kultuurilist ega ajaloolist kandepinda,” leiab sotsiaalantropoloog ja Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna vanemteadur Aet Annist.

Tema sõnul on perekond olemuselt sunnimehhanism, mille püsimise toetamine on vaieldav ja mille ümberkujunemises ei tule näha mingit tragöödiat. Intervjuu Annistiga keskendub üldisemalt küsimusele, miks EKRE valija “onu Heino” hakkas ühiskonnale vastu töötama.

“Ma ütleks, et nii perekond kui ka kogukond on olemuselt sunnimehhanismid. Sa ei saa neid valida. Kas ühiskond peaks paremini püsimiseks niisugust nähtust toetama? Ma arvan, et see on vaieldav. See pole inimühiskondades üldsegi universaalne, et perekond on just bioloogiliste suhete põhine. Ma ei näe selle ümberkujunemist mingi tragöödiana,” rääkis Annist intervjuus Müürilehele.

Loe lähemalt siit.

Allikas: Meiekirik.net

1 kommentaar

  1. Kas see plika üldse mehel on olnud ?, ja mitu last tal oma üsast ilmale on toodud ?, hetkel tundub, et on tegemist rämps emasega – ehk jälle, väljasurev liik.

Comments are closed.