Tehnikaülikool, India tudeng ja narkoäri – kes oleks küll võinud uskuda…

0
1533

Mida rohkem ilmub päevavalgele fakte Eestis õppivate võõrtudengite tegelikust elust, seda rohkem saavad tõestust ka Mart Helme sõnad õõnespeadest kui nähtusest.

10. juulil oli Harju Maakohtu ees Tallinnas õppiv 21-aastane India kodanik, kes tegeles uimastite vahendamisega ning omas lausa püsikliente. Koos temaga ootas karistust ka eestlane Erki – seejuures on uudist vahendanud Õhtulehes eestlase eesnimi olemas, indialane aga on traditsiooniliselt nimega X.

Süüdistuse kohaselt vedas Tallinna Tehnikaülikooli tudeng mullu enda juurde suure koguse uimasteid ja müüs neid oma klientidele.

Mehed jäid politseile vahele eelmise aasta 10. detsembri õhtul, kui Erki ostis indialaselt ligikaudu 10 grammi marihuaanat. Järgmisel päeval otsis politsei läbi tudengi kodu, kust leiti kanepit, hašišit, MDMAd, LSDd ning erinevaid tablette, sealhulgas retseptiravimeid alprasolaami (Xanax) ja midasolaami.

Kohtus tõlgi abi vajanud India tudeng tunnistas end süüdi ning sai karistuseks ühe aasta, viie kuu ja 28 päeva pikkuse tingimisi vangistuse ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse katseajaga.

Eelmise aasta lõpus avaldatud ametlike andmete kohaselt elas mullu Eesti üle 500 India päritolu inimese.

Algallikas: Õhtuleht

Uueduudised.ee kaudu