Telediktor ja sotsialistist riigikogu liige Tanel Talve unistab ministri kohast

0
675

Riigikogu sotsiaaldemokraadist liige Tanel Talve teatas, et on valmis vastu võtma Urve Palost vabanevat ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri koha.

«Muidugi oleksin rõõmuga nõus minema lõpetama meie projekti «korralik Internet kõigile», mida koos Andres Metsoja ja Erki Savisaarega ajanud oleme. Senises riigikogu töös olen MKMi tegevustega pidevalt kokku puutunud, sealsed inimesed ja teemad on tuttavad. Usun, et minu väikeettevõtluse eest seismine, mis on eriti oluline maapiirkondade elu arendamisel, tuleks samuti kasuks,» ütles Tanel Talve Postimehele.

Mis puutub Marju Lauristini võimalikku kandidatuuri IT-ministri kohale, siis Tanel Talve sõnul on Lauristin olnud Europarlamendis digivaldkonna arendamise osas suurepärane eestvedaja. «Hea meelega jätkaksin järgmise aasta maist tema tööd seal Brüsselis,» pakkus Talve.

Praegune IT- ja ettevõtlusminister Urve Palo teatas esmaspäeval ootamatult, et on lahkunud sotside ridadest ning paneb maha ka ministriameti. Arvatakse, et sammu põhjuseks on erakonnas puhkenud sisetülid ja teravad väljaütlemised.


ALLIKAS: 

Tanel Talve oleks rõõmuga nõus ministriks hakkama

“Muidugi oleksin rõõmuga nõus minema lõpetama meie projekti “korralik Internet kõigile”, mida koos Andres Metsoja ja Erki Savisaarega ajanud oleme. Senises riigikogu töös olen MKMi tegevustega pidevalt kokku puutunud, sealsed inimesed ja teemad on tuttavad. Usun, et minu väikeettevõtluse eest seismine, mis on eriti oluline maapiirkondade elu arendamisel, tuleks samuti kasuks,” ütles Tanel Talve Postimehele.