Timmermans: “Suurbritannia on Euroopa Liitu alati tagasi oodatud!”

0
527
Frans Timmermans ja Boris Johnson.
Fototöötlus: Rahvuslane.ee

Euroopa Komisjoni asepresident kirjutas Suurbritanniale armastuskirja.

Pärast armastuskirjade kogumiku lugemist otsustas Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans avaldada Suurbritanniale oma armastuskirja, vahendavad Suurbritannia päevaleht Guardian ja EuronewsTimmermans käis kunagi Roomas Briti koolis.

Timmermans kirjutab, et ta on nagu vana väljavalitu, kes teab oma armusuhte plusse ja miinuseid.

“Ma tean, et võite olla helde, kuid samas ka nõme. Ma tean, et arvate, et olete ainulaadne ja erinev. Ja muidugi teete seda mitmel viisil, kuid võib-olla vähem, kui võite arvata. Te ei lõpeta kunagi viidates meile kui „mandrile“. See aitab luua vajaliku vahemaa. Kuid see takistab ka teid nägemast, et me kõik vajame omavahelist kaugust. Kõik Euroopa rahvad on ainulaadsed. Meie erinevused on meie imetluse, üllatuse, ebamugavuse, naeruvääristamise, karikatuuride ja ka meie armastuse allikad.”

Timmermans rõhutab, et nendevahelised erinevused muudavad Euroopa parimal juhul loominguliseks, produktiivseks, rahulikuks ja jõukaks perekonnaks, kuid halvimatel aegadel külvavad nad teiste ees hirmu, ülbust ja vihkamist, nagu Euroopa ajalugu on näidanud. Siiski ütles ta, et EL on parim viis nende heade punktide edendamiseks ja halbade külgede hoidmiseks.

“Oled otsustanud lahkuda. See murrab mu südame, kuid austan seda otsust. Olite kahes etapis, nagu olete alati olnud EL-iga. Soovin, et oleksite sellel positsioonil püsinud. See teenis teid hästi ja hoidis meid kõiki paremas vormis. Kas see küsimus oli nii sunnitud? Üldse mitte, aga sa said hakkama. Ja kõige kurvem on see, et see teeb ka teile endale haiget. Sest pärast lahkumist on teil veel jäänud kaks erinevat vaadet. Selle kõige käigus olete tekitanud nii palju tarbetut kahju endale kui meile kõigile. Ja ma kardan, et rohkem on tulemas.”

Timmermans avaldas siiski lootust, et võib-olla tulevikus Euroopa pere taasühineb.

“Ausalt öeldes olin ma teie otsusest lahkuda sügavalt šokeeritud. Kolm aastat hiljem, ma olin lihtsalt nii väga kurb, et meie pereliikmed otsustasid katkestada meiega sidemed. Kuid teisest küljest lohutab mind mõte, et peresidemeid ei saa kunagi täielikult purustada. Me ei lähe kuhugi ja olete alati tagasi oodatud.”