Tolerastid šokis ja paanikas: Tallinna linnaametnik võõpas näo mustaks

0
1612
Foto: Salliv Eesti / Tolerant Estonia

Täna öösel postitas lehekülg “Salliv Eesti / Tolerant Estonia” oma seinale kirjutise ühes piltidega, millel kujutatud Tallinna Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. Fotode konfliktsus seisneb Salliva Eesti hinnangul Rüütelmaa kostüümis, teda süüdistatakse blackface’is. Mehe nägu ja käed on võõbatud süsimustaks, vahendab Kroonika.

Süüdistatav Talvo Rüütelmaa purskab ajakirjaniku palve peale fotode konteksti selgitada esiti naerma ja küsib, milles probleem on. Rüütelmaale teemat tutvustades ütleb ta, et tegemist on meelevaldse ja absoluutselt väära tõlgendusega.“Tegemist oli Linnavalitsuse suvepäevadega, kus mina olin maskeerunud kaevuriks. Ja kui te fotot vaatate, siis on mul ka kaevuri tööriistad kaasas,” sõnab Talvo Rüütelmaa.

Foto: Salliv Eesti / Tolerant Estonia

Rüütelmaa ei suuda imestada, kustkohast inimesed negatiivsust võtavad. “Kui ma järgmine kord panen bussijuhi riided selga… Või meil kõrval olid pagarid, kes olid valgetes kitlites. Kas see on siis Klu Klux Klan Ameerikas või? See on jaburdus! Ei olnud! Olid pagarid ja olid kaevurid. Sellised asjad ikka üllatavad, ma ei tulnud selle pealegi,” jätkab Rüütelmaa oma mõttekäiku ja küsib retooriliselt, miks Salliv Eesti tema hinnangul meelevaldselt teemat käsitleb.

Sotsiaalmeedia kihab: kas kõrge Tallinna linnaametnik mõnitab mustanahalisi? Ma kehastusin kaevuriks, pareerib Talvo Rüütelmaa

Täna öösel postitas lehekülg “Salliv Eesti / Tolerant Estonia” oma seinale kirjutise ühes piltidega, millel kujutatud Tallinna Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. Fotode konfliktsus seisneb Salliva Eesti hinnangul Rüütelmaa kostüümis, teda süüdistatakse blackface’is*. Mehe nägu ja käed on võõbatud süsimustaks.