Tolerastid šokis ja paanikas: Tallinna linnaametnik võõpas näo mustaks

0
1935
Foto: Salliv Eesti / Tolerant Estonia

Täna öösel postitas lehekülg “Salliv Eesti / Tolerant Estonia” oma seinale kirjutise ühes piltidega, millel kujutatud Tallinna Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. Fotode konfliktsus seisneb Salliva Eesti hinnangul Rüütelmaa kostüümis, teda süüdistatakse blackface’is. Mehe nägu ja käed on võõbatud süsimustaks, vahendab Kroonika.

Süüdistatav Talvo Rüütelmaa purskab ajakirjaniku palve peale fotode konteksti selgitada esiti naerma ja küsib, milles probleem on. Rüütelmaale teemat tutvustades ütleb ta, et tegemist on meelevaldse ja absoluutselt väära tõlgendusega.“Tegemist oli Linnavalitsuse suvepäevadega, kus mina olin maskeerunud kaevuriks. Ja kui te fotot vaatate, siis on mul ka kaevuri tööriistad kaasas,” sõnab Talvo Rüütelmaa.

Foto: Salliv Eesti / Tolerant Estonia

Rüütelmaa ei suuda imestada, kustkohast inimesed negatiivsust võtavad. “Kui ma järgmine kord panen bussijuhi riided selga… Või meil kõrval olid pagarid, kes olid valgetes kitlites. Kas see on siis Klu Klux Klan Ameerikas või? See on jaburdus! Ei olnud! Olid pagarid ja olid kaevurid. Sellised asjad ikka üllatavad, ma ei tulnud selle pealegi,” jätkab Rüütelmaa oma mõttekäiku ja küsib retooriliselt, miks Salliv Eesti tema hinnangul meelevaldselt teemat käsitleb.

Sotsiaalmeedia kihab: kas kõrge Tallinna linnaametnik mõnitab mustanahalisi? Ma kehastusin kaevuriks, pareerib Talvo Rüütelmaa

Täna öösel postitas lehekülg “Salliv Eesti / Tolerant Estonia” oma seinale kirjutise ühes piltidega, millel kujutatud Tallinna Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. Fotode konfliktsus seisneb Salliva Eesti hinnangul Rüütelmaa kostüümis, teda süüdistatakse blackface’is*. Mehe nägu ja käed on võõbatud süsimustaks.


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.