Tommy Robinson saadeti vanglasse, mida kirjeldati kui “Džihaadi treeninglaagrit”

0
1719

Tommy Robison on üle viidud Belmarshi vanglasse, mis asub Lõuna-Londonis, ning seal asub praegu ka Wikileaks’i asutaja Julian Assange, ning Briti peavooluajakirjandus on seda vanglat kirjeldanud kui “Džihaadi treeninglaagrit”.

Eelmisel nädalal mõisteti Robinsonile kohtu mitte austamise ja põlgamise eest üheksaks kuuks vanglat – pärast eelmise kümne kuu pikkust vanglakaristust. Robinson peaks eeldatavasti istuma umbes kaks ja pool kuud enne, kui tal avaneb võimalus armu andmisele. 

Endine moslemist vang

Aastal 2016 rääkis endine moslemist vang, kes oli istunud Belmarsh’i vanglas, ajakirjanikele, et  „seal oli nii palju kinnipeetavaid, kes tundsid end Džihaadi treeninglaagris sissetungijana.”

Sama kinnipeetava sõnul öeldi, et süüdimõistetud terroristid on seal, nagu jumalad – „väga populaarsed ja neil oli tohutu mõju, ning teised vangid kohtlesid neid nagu kuulsuseid”. Ta ütles ka, et mitte-moslemid, keda süüdistatakse islami solvamises, neil on seal eluohtlik viibida.

Endine kinnipeetav rääkis ka sellest, kuidas ta „vaatas, kuidas vanglaametnikud ei tegutsenud vangide kaitsmisega, jättes uued kinnipeetavad omapäi, nad jäid radikaalsete islamistide rühma kätte, keda kutsutakse „ vendadeks” või “Akhi”, mis on araabia keeles “Mu vend”.

Mitte-moslemid võtavad islami omaks või maksad

Aastal 2015 teatas The Times , et Belmarsh oli üks mitmest vanglast, kus kuulutati radikaalse islami olemasolu, nad sundisid mitte-moslemeid võtma islam omaks või maksma „jizya” -t ehk maksta tuleb tasu.

Jizya või jizyah on iga-aastane elaniku kohta makstav maks, mis on ajalooliselt sisse nõutud mitte-moslemite suhtes, kes elab moslemimaades. Maksudest vabastatakse naised, lapsed, vanemad, puuetega inimesed, haiged, hullud, mungad, erakud ja orjad. Sõjaväeteenistusega (ehksiis Džihaadiga) liitunud inimesed vabastati ka maksmisest.

Intervjuus BlazeTV-ga vahetult enne tema süüdimõistmist, ütles Robinson: „Ma tõstan käe südamele ja usun, et nad tapavad mu selles vanglas.”

Allikas: Voice of Europe