Trump lubas ja tegi ⟩ USA tappis raketirünnakuga Iraani kõrgema kindrali

0
1473
  • TEGU ON SÕJASEISUKORRAGA ⟩ USA on kutsunud kõiki oma riigi kodanikke Iraagist viivitamatult lahkuma.

Iraagi julgeolekuallikad teatasid rünnakust reede varahommikul. Armee teatel tabasid lennujaama kolm raketti. Hävitati kaks autot.

USA meedia teatel lahkusid kindral Soleimani ja Iraagi Iraani toetatud relvarühmituste esindajad kahes autos Bagdadi lennujaamast, kui neid tabas kaubatsoonis USA droonirünnak, vahendab BBC News.

Õhurünnak leidis aset Iraagi pealinna Bagdadi lennujaamas ja selles hukkus kokku kaheksa inimest, kaasa arvatud kindral Qasem Soleiman. Teadaolevalt tulistati lennujaama pihta kolm raketti.

Hukkus ka Iraagi kaitseväe mobilisatsiooniüksuse juht Abu Mahdi al Muhandis.

USA kaitseministeerium kinnitas, et Donald Trump andis käsu Suleiman tappa.

“Tegime otsustava rünnaku kaitsmaks USA teenistujaid välismaal,” teatas USA kaitseministeerium. “Kindral Soleimani töötas aktiivselt välja plaane rünnata USA diplomaate ja sõjaväelasi Iraagis ja kogu regioonis. Kindral Soleimani ja tema üksus Quds oli vastutav sadade ameeriklaste ja liitlaste sõjaväelaste tapmises ja veel tuhandete vigastamises.”


Loe veel:


Iraani kõrgeim juht Ali Khamenei lubas, et USAd ootab ees karm kättemaks. Peale seda kutsus USA kõiki oma riigi kodanikke viivitamatult riigist lahkuma.

Iraagi sõjaväeülem Qais al-Khazali on andnud käsu, et sõdurid lahinguks valmistuksid. Iraani toetav ülem väidab, et USA kohalolek Iraagis lõpeb peagi. 

Trump postitas rünnakust teatamise eel oma Twitteri kontole kujutise USA lipust.

Vaid tunde enne rünnakut oli Pentagon andnud tõsise hoiatuse Iraani toetatud relvarühmitustele, sest kardeti, et need võivad toime panna provokatsioone USA vastu pärast USA saatkonnale tormijooksmise katset Bagdadis.

Allikad: Delfi, BBC News, Iltalehti