Trump ÜRO-s: tulevik ei kuulu globalistidele, tulevik kuulub patriootidele

0
955

USA president Donald Trump taunis ÜROs peetud kõnes globalismi. Ta rõhutas, et tulevik ei kuulu globalistidele – tulevik kuulub patriootidele.

USA president seisis ÜROs peetud kõnes kindlalt vastu ühe ainsa maailma valitsuse loojatele, Uue maailmakorra (NWO) toetajatele. Ta kaitses riikide suveräänsust ja iseseisvust, lükates tagasi globalismi ideoloogia.

“Tulevik ei kuulu globalistidele, tulevik kuulub patriootidele, tulevik kuulub suveräänsetele riikidele, kes kaitsevad oma kodanikke, austavad naabreid ja väärtustavad oma kultuuri, mis muudavad iga riigi ainulaadseks,” ütles Trump New Yorgis toimunud ÜRO tippkohtumisel peetud kõnes.

“Globalism põhjustas endistele riigi juhtidele usulisi pöördumisi, mis viis nende enda riiklike huvide tagasilükkamiseni, kuid mis puutub Ameerikasse, siis need päevad on möödas,” ütles Trump.

Trumpi kõne edastas sõnumi vajadusest luua multipolaarne maailmakord, mis on näiteks Venemaa, Hiina ja India domineeriv geopoliitiline imperatiiv. Tuleb märkida, et Venemaa välisminister Sergei Lavrov tegi hiljuti selle geopoliitilise teema kohta uue ja olulise poliitilise avalduse.

„Nagu riigil, mida ma armastan, on ka olemas siin saalis igal riigil oma ajalugu, kultuur ja pärand, mida on vaja kaitsta, austada ning mis annab meile individuaalse potentsiaali ja jõu. Vaba maailm peab omaks võtma oma rahvuste baasi. Seda ei tohi proovida hävitada ega asendada,“ sõnas Trump.

Trump kritiseeris oma konservatiivses kõnes aktiviste, kes toetavad illegaalset sisserännet.

“Täna on mul sõnum avatud piiride aktivistidele, kes viitavad retoorikale “sotsiaalse õigluse” teemal. See pole ainult poliitika, teie poliitika on julm ja kuri. Toetad kuritegelikke organisatsioone, kes teevad süütuks kõik mehed, naised ja lapsed. Seate oma väärastunud meele lugematute süütute inimeste elu ja heaolule. Piirikontrolli halvustades röövite inimõigusi ja inimväärikust,“ sõnas Trump.

Trump kutsus riike üles kaitsma oma piire ja kaitsma oma kodanikke.

„Paljud siinsed riigid seisavad kontrollimatu rände tõttu silmitsi tohutute väljakutsetega. Kuid igalühel teist on piiramatu õigus oma piirkondi kaitsta. Ja muidugi, nii on ka minu kodumaal. Igal pool sellel fantastilisel planeedil on tõde näha. Kui soovite vabadust, siis võite oma riigi üle uhke olla. Kui soovite demokraatiat, pidage kinni oma suveräänsusest. Ja kui soovite rahu, siis armastage oma riiki. Targad juhid seavad alati oma inimesed ja oma riigi esikohale,“ sõnas Trump.