Tšehhi peaminister: Halvasti majandatud ELi riigid ei peaks koroonaviiruse kriisi ajal saama miljardeid toetust

0
665

Tšehhi peaminister Andrej Babiš on liitumas paljude teiste riikidega, kes on kriitiseerinud Prantsusmaa ja Saksamaa ühist plaani, milles soovitakse luua 500 miljardi euro suurune Euroopa päästeprogramm koronaviiruse pandeemia tagajärgedega tegelemiseks.

Babiš ei nõustu, et suuri toetussummasid peaksid saama need riigid, mis on kõige halvemini majandatud ja juhitud riigid ja seda ammu enne, kui koroonaviirus neid tabas.

Tema sõnul ei tohiks Tšehhi Vabariiki koronaviiruse epideemia eduka juhtimise eest karistada. Austria, Madalmaad ja Soome on ka võtnud kriitilise hoiaku ELi 500 miljardi euro suuruse toetustaotluse suhtes, mis näeks, et raha läheks sellistesse riikidesse nagu Hispaania ja Itaalia, mis on juba pikka aega olnud suurtes võlgades ja halvasti juhitud majandusega.

Kõik 27 liikmesriiki peavad fondi osas kokku leppima.

“Ebaõiglane oleks epideemiaga eduka toimetuleku eest meid karistada,” ütles Tšehhi peaminister.

Ka Austria peaminister Sebastian Kurz teatas Twitteris, et on rääkinud Rootsi, Taani ja Hollandi juhtidega ning nende “seisukoht on muutumatu” ja nad on selle ettepaneku vastu.

 

Jätkake lugemist siin …

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.