Tšehhi senaator: “Tänane Euroopa vajab meest, nagu Viktor Orbán!”

1
894

Tšehhi senaator Jitka Chalánková tunnustas  Ungari peaministrit Viktor Orbánit tema tegemiste eest, et ta kaitseb Euroopa kristliku kultuuri.

Jitka sõnas: “Ma näen Orbánit positiivse näitajana, sest tema konservatiivne põhiväärtuse kaitsmine on kompromissitu,” ning, et “iga Euroopa juht peaks säilitama sellise positsiooni, kui tahame oma tsivilisatsiooni päästa.”  “Tänane Euroopa vajab sellist meest nagu on Viktor Orbán”.

Huvitav on aga see, et Orbánt kritiseerinud ELi juhid on tunnistanud, et tema valitsuse astutud sammud aitasid rännet vähendada.

Senaator juhtis tähelepanu ka koostööle Tšehhi Vabariigi, Ungari, Poola, Slovakkia ja Austria vahel, arutades nende ühist ajaloo pilti:

“Ma arvan, et täna Tšehhoslovakkia 100. aastapäeva puhul peaksime me ja eriti poliitikud rahulikult ja ilma igasuguste emotsioonideta tulevikku vaatama.”

Ta jätkas: “Ma hindan siiralt Viktor Orbánit ja tema valitsuse konservatiivset poliitikat,” lisades, et “Euroopa vajab teda sarnast meest. Vaadake, kuidas ta on peegeldanud Euroopa Liitu, vastandades halbadele otsustele ja Euroopa poliitika ebatervislikele suundumustele.”

Allikas: Voiceofeurope.com

1 kommentaar

  1. Meid tahavad siin juhtida mingid rattad köögitarvikud ja kahtlased memmed….nendel valimistel oleks aeg õiged otsuses teha

Comments are closed.