TUBLI HIINA! Hiina rahvusringhääling lõikas teleülekandest välja Iirimaa samasooliste esituse ning udustas vikerkaarelipud

0
776

Suur osa maailmast vaatas teisipäeva õhtul põnevat Eurovisioni esimest finaali, kuid Hiina rahvusringhääling Mango TV edastas oma vaatajatele pilti pisut teistmoodi, vahendab Õhtuleht.

Udustatud vikerkaarelipp (Kuvatõmmis)

Hiina televisioonis lõigati täiesti välja Iirimaa esitus, sest Hiina valitsus on keelanud samasooliste suhete näitamise teles. Ryan O’Shaughnessy esituse ajal tantsis aga laval meespaar. Seadus, mis keelab teles näidata materjali, mis käsitleb muu hulgas ebatavalisi seksuaalseid suhteid, perverssusi, kallaletungi, ahistamist ja seksuaalset vägivalda, võeti vastu mõned aastad tagasi.

Televisioon tegi ka pisut korrektuure muude artistide esituste ajal. Nimelt udustati Mango TV-s ära kõik publikus lehvinud vikerkaarelipud, mis on tuntud kui LGBT kogukondade tunnusmärk.

Lisaks lõigati teleülekandest välja Albaania esindaja Eugent Bushpepa esitus, sest Hiina televisioon ei luba näidata teleekraanil tätoveeritud näitlejaid ega lauljaid.

Vaata Õhtulehe allikast