Tühi koht: president ei mahu mõjukate edetabelis isegi esikümnesse

0
717

Eesti Päevalehe/Delfi mõjukate edetabelis, mille tipus troonib EKRE esimees Martin Helme ja kolmandal kohal arst Arkadi Popovi järel EKRE aseesimees Mart Helme, ei leia eesotsast ei presidenti ega opositsiooniliidreid.

Kõige mannetumalt on end lõppenud aastal näidanud president Kersti Kaljulaid, kes mõne aasta eest olnud samas tabelis esimene. Kõnekas, et nüüd leiame rahvast lõhestanud riigipea kõigest 14. kohalt Ott Tänaku järelt ning Reformierakonna samatu esimehe Kaja Kallase 19. kohalt Paavo Nõgese järelt.

Kallase kohta kirjutatakse saateks, et ta on parteijuht, kes võitis küll valimised, kuid väljus valitsuse moodustamises mängus luuserina.

Esisajasse on murdnud ka rahandusminister Martin Helme nõunik Kersti Kracht, kes asub 51. kohal. Ta on vaid kolm kohta tagapool Eesti vihkavast ja „ärmatamisega“ rahvale meelde jäänud endisest presidendist Toomas Henrik Ilvesest.

Lõppevat aastat iseloomustab, et tabeli eesotsas on lisaks ettevõtjatele ja poliitikutele veel peale Arkadi Popovi hulk inimesi, keda saab seostada võitluses koroonpandeemiaga.

Paraku leidub edetabelis ka kummalisi nimesid, näiteks vihaõhutav Andrus Kivirähk, kes soovitas samas lehes kirjutada abielureferendumis „jah“ või „ei“ asemel „minge per..e“ ja homopaar Piller-Haber, kes hankisid endale välismaalt kaksikud, 71. kohalt.

On iseloomulik, et sotsiaaldemokraatide liider Indrek Saar ei mahu üldse esisajasse.

Allikas: Uueduudised.ee

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.