Tuletõrjeauto hävitati, rööviti apteeki, tuletõrjujaid loobiti kividega ja nende pihta lasti rakette

0
936
Auto tulekahju Molnbeekis.
Foto: Kim Aerts 

Brüsseli tuletõrjel oli keeruline uusaastaõhtu. Tuletõrjel oli 83 väljakutset, millest 66 korda oli ohus tuletõrje brigaad ise. Tuletõrjeautot loobiti kividega, ning tuletõrje pressiesindaja sõnul rüüstati ka ühte apteeki. Politsei pidi sulgema ühe vahejutumi pärast metroojaama, edastab Belgia uudisteportaal HLN.

Brüsseli pealinna Ixelle piirkonnas (Brüsseli kohalik omavalitsuse üksus), milles 42% elanikest on välismaalased, ründasid politseid 37 kurjategijat.

Tavaline nädalavahetuse õhtul on Brüsseli tuletõrjel seal piirkonnas keskmiselt 20 juhtumit. Seekord toimus 83 vägivaldset rünnakut, eriti Zwarte Vijversi linnaosa Sint-Jans-Molenbeekis. Muuhulgas pandi põlema prügikaste, sõidukeid ja jõulupuu ning hävitati bussipeatuseid, ning lõhuti tänavavalgusteid. Rüüstati ühte apteeki. 

Hävitati üks tuletõrjeauto, teatab Brüsseli tuletõrje. Samuti on kahjustatud neli politseiautot. Tuletõrjujad ei saanud vigastada, kuid neli politseinikul on kerged vigastused. 

Tuletõrjujate pihta lasti ilutulestiku ja loobiti kividega, nii et nad pidid sündmuskohast lahkuma, kuni politsei oli seal ohutuse taganud. 

Samuti oli 248 meditsiinitöötajate rünnakut, millest 93 oli avalikes kohtades. 

Brüsseli pealinna Ixelles’i piirkond: politsei tegi aastavahetuse ajal 741 sekkumist.  37 inimest vahistati. 11 sõidukit oli leekides. 

Politsei pressiesindaja sõnul oli tänavune aastavahetus sarnane eelmise aastavahetusega.

Paljud sekkumised olid seotud ilutulestikuga, mis olid suunatud majadele, kodudele, inimestele ja korravalvurite vastu. Prügikastid ja ka kaubaalused süüdati põlema. Tõsiseid vigastusi ei olnud kellegil.

Umbes 50 000 inimest vaatasid Atomiumi (Belgia pealinna Brüsseli tuntum hoone) ilutulestikku. Neliteist inimest viidi haiglasse, kakskümmend inimest said kohapeal abi. Brüsseli Grand Place’is osales aastavahetusel 5 000 inimest.

Brüsseli põhjapiirkonnas (Schaerbeek, Saint-Josse-ten-Noode, Evere) oli 4 vandalismi sõidukitele. Seal oli seekord vähem vahejuhtumeid kui eelmisel aastal. Anderlechtis arreteeriti aastavahetuse ajal umbes nelikümmend inimest, sest nad rikkusid avaliku korda. Kaks sõidukit olid leekides, samuti mitmed prügikastid ja kaubaalused. Saint-Gillesis ja Forestis, läks aastavahetus vaikselt.