Türgi ähvardab Kreekat koroonapõgenikega

0
304

Kreeka on mures, et Türgi saadab Covid-19-ga nakatunud rändajaid Euroopasse.

Väidetavalt kogub Türgi oma läänerannikule palju migrante ja kutsub neid üles Kreekasse sõitma, vahendab Euractiv . Kreeka kardab, et nn pagulased võivad olla nakatunud Covid-19-sse.

Voice of America teatas, et Türgi kolib inimesed sisenemiseks Lääne-Türki ja inimkaubitsejad on valmis neid Kreeka saartele vedama.

Kreeka rannavalve, õhuvägi ja merevägi on seetõttu suurendanud järelevalvet Egeuse merel, mis asub Kreeka ja Türgi vahel. Selle eesmärk on peatada see, mida nad nimetavad “Ankara organiseeritud katseks tuhandeid varjupaigataotlejaid Euroopasse juhtida”.

Kreeka peavoolumeedia andmetel on Türgi plaan saata Covid-19-ga nakatunud rändajad Euroopasse, et EList rohkem raha väljapressida. Samuti on Türgi avalikult teatanud, et ta avab sisserändajatele oma piiri Kreekaga niipea, kui ta on saavutanud kontrolli oma riigi koroonapuhangu üle. Kreeka ametivõimud võtavad VOA andmetel seda tõsiselt.

Allikad: Fria Tider ja Mvlehti.net

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.