Turvafirmad keelavad valvuritel Rootsis Kronogårdenis öösel töötada

0
878

Pärast eelmise nädala rahutusi Rootsis, Kronogårdenis, Trollhättani linnaosas, on turvamehed ja politsei lõpetanud piirkonna patrullimise õhtuti ja öösel, teatab Rootsi päevaleht TTELA.

Töökeeld jõustus 12. detsembril ja kestab kella 18.00–03.00. Muudel kellaaegadel hinnatakse eraldi, kas piirkonnas on rahulik või mitte. Keeld on esialgul 24. jaanuarini, teatas omakorda SVT Nyheter.

Eelmise neljapäeva õhtul suurte jõududega minema Trollhättani Kronogårdeni piirkonda, kus noored vägivallatsesid, viskasid pomme ja tulistasid rakettidega piirkonnas elavate inimeste ja nende autode pihta. Nüüd on piirkonna turvaülem otsustanud takistada valvureid ja korrakaitsjaid piirkonnas patrullimast. Arvatakse, et on tõsine oht nende elude ja tervisele, kirjutab TTELA ja SVT Nyheter.

Piirkonnas on varemgi põletatud maha autosid ning rünnatud on politseid ja päästeteenistust.

Trollhättani linna turvajuht Kristina Hedman ütleb ajalehtedele, et mõistab, et turvafirma otsustab seda teha, kuna nad vastutavad oma töötajate elude ja tervise eest. Nii tema kui ka turvafirmade juhtkonnad üritavad lahendust leida.

Allikas: Rikosuutiset.fi