Ülo Vooglaid: Kahjuks on nii, et need, kes on harjunud “pumba juures” olema, mõtlevad tegelikult sellest, kuidas võimul edasi püsida

0
654

Kahjuks on nii, et need, kes on harjunud “pumba juures” olema, mõtlevad tegelikult sellest, kuidas võimul edasi püsida, mitte sellest, kuidas oma maad ja rahvast kaitsta. Nii lollid nad ei ole, et ei saa aru, et ei saa aru, mis aitab võimul püsida ja mis võib jalgealuse kõikuma ajada.
Nad teavad, et võimul püsimiseks on vaja valimisi vältida.

Teame, et Põhiseaduse järgi peavad Riigikogu korralised valimised toimuma iga nelja aasta tagant, märtsikuu esimesel pühapäeval (NB! ühel päeval). Valimised peavad olema salajased, otsesed ja ühetaolised. Kuidas meil on?

Nende poole, kes mõtlevad mitte oma riigi ja rahva edenemise eeldustest, vaid isiklikust heaolust, pole mõtet koostöö- ettepanekuga pöörduda. Neist on vaja lahti saada! Sellised on vaja saata (+ropp sõna, ütleks Helle, aga las siin olla) …ajaloo prügikasti.

Nähtavasti tuleb meil peenutsemisest loobuda ja hakata nimetama asju, nähtusi, tegijaid ja tegevusi oma nimega. Tuleb selge sõnaga välja öelda, et omakasupüüdlikud petised ja sulid on omakasupüüdlikud petised ja sulid.

Las nad saavad aru, et demokraatia ei tähenda seda, et igaüks võib ajada suust välja ükskõik, mida ja nõuda, et teised seda kuulaksid ja arvestaksid! Vist ei jää muud õle kui näidata, mida see tähendab kui rahvas on kõrgema võimu kandja.

Võiksime neile märku anda, et kui Riigikogu saadikud 400-kirjale adekvaatselt ei reageeri, algab selline aktsioon, mis võtab neil püksid püüli sõeluma – nad pannakse laulu sisse. Sealt enam välja ei saa! Siis on nende lastealastel ka veel häbi, et neil olid sellised eelkäijad.

ülo