Ungari annab maksusoodustusi elanikkonna suurendamiseks, sisserände peatamiseks

0
1538

ORBAN LUBAB MAKSUSOODUSTUSI UNGARI OMA RAHVA KASVATAMISEKS JA MIGRATSIOONI TÕRJUMISEKS: riik pakub ungarlastele kuni 32 000 eurot, riigiabi, tulumaksuvabastusi, eluasemetoetusi, toetusi auto ostmiseks jne.

Peaminister Viktor Orban on teatanud maksusoodustustest ja -toetustest, et julgustada peresid rohkem lapsi saama. Ta ütles, et poliitika eesmärk on saada rohkem ungarlasi selle asemel, et kasvatada rahvastikku migratsiooni abil nagu Euroliidus üritatakse.

Ungari migratsioonivastane peaminister teatas pühapäeval, et valitsus pakub perekondadele rahalist abi ja subsiidiume sündimuse suurendamiseks.

Peaminister Viktor Orban ütles oma iga-aastases kõnes “Olukorrast Riigis”, et selline rahvastikupoliitika on “Ungari vastus” rahvastiku vähenemisele, “mitte sisseränne”.

“Euroopas on sündinud vähem ja vähem lapsi. Lääne jaoks on vastus (sellele väljakutsele) sisseränne. Iga puuduva lapse puhul peaks tulema üks migrant asemele ja siis on numbrid korras,” ütles ta. “Aga me ei vaja numbreid. Vajame Ungari lapsi,” lisas ta.
2016. aastal oli Ungari sündimus 1,45 sündinud last naise kohta, mis on alla taastootmismäära 2,1.

Seitsmepunktiline programm sisaldab 10 miljoni forinti (31 353 eurot) suurust laenu alla 40aastastele naistele, kes abielluvad esimest korda. Kolmandik laenust vabastataks pärast teist last ja kogu laen kustutakse pärast kolmandat last.

Teine programmi osa vabastaks tulumaksust kõik naised, kellel on neli või enam last.

Uued meetmed pakuksid peredele ka eluasemetoetusi sõltuvalt nende laste arvust ja riigiabi mis tahes kuni seitsmekohalise sõiduki ostmiseks.