Ungari annetab 30 000 dollarit migrantide poolt hävitatud Kreeka kirikute taastamiseks

0
538

Ungari teatas selle nädala alguses, et annetab tuhandeid dollareid Kreeka Lesbose saarel asuvate kirikute taastamiseks, mille ebaseaduslikud sisserändajad on viimastel kuudel hävitanud.

Tagakiusatute kristlaste abistamise riigisekretär Tristan Azbej teatas reedel, et Ungari riik panustab 30 000 dollariga (27 727,04 euroga) Egeuse mere saarel rändajate poolt vandaalitsetud kirikute parandamiseks.

” Ungari abiprogrammi osana panustame 30 000 USA dollarit sisserändajate poolt vandaalitsetud kirikute taastamisse Kreeka Lesbose saarel,” ütles Azbej. “Loodan, et meie sõnumid kristliku pärandi kaitsmise ja ebaseadusliku rände kohta jõuavad kõigini.”

Märtsis ilmusid sotsiaalmeedias fotod Saint Raphaeli kirikust, kus oldi tõsiselt vandaalitsetud Lesbose ebaseaduslike sisserändajate poolt. Sisserändajad purustasid kiriku aknad, peksti puruks varikatus, rebiti seintelt pilte ja puistati prügi maha, et väljendada oma rahulolematust Kreeka valitsuse vastu, kes piiras nende „õigust” vabalt liikuda kogu Euroopas.

Maikuu alguses ründasid Lesvos asuvas Moria laagrist pärit migrandid taas Püha Katariina kirikut. Jälle ilmusid fotod, mis näitasid, et kiriku kallal oldi põhjalikult vandaalitsetud. Nagu nad olid teinud kuu aega varem, peksti puruks religioosseid ikoone ja tegid kirikust tõelise prügimäe.

Lesbose saarel asuvad illegaalsed rändajad on hävitanud ka lääne kultuuriga seotud muid  sümboleid.

Aprillis kirjutas Voice of Europe, et Moria laagris viibivad sisserändajad on maharaiunud saarel 5000 oliivipuud. Seda tegu pidasid paljud Kreeka ajaloo, kultuuri, identiteedi rünnakuks ja rünnakuks saare majandusele.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.