Ungari: ELi ähvardused ja süüdistused ei muuda meie rändepoliitikat

0
1548

Euroopa Parlamendi poolt esitatud avaldus või pigem süüdistus ei pane Ungari valitsust muutma oma rändepoliitikat, otsustati Ungari peaministri büroo kabineti koosolekul, mis toimus peale Euroopa Parlamendi Sargentini raporti heakskiitmisel, vahendab Voice of Europe.

igal inimesel on õigus otsustada, kellega nad soovivad koos elada !!!

Ungari peaministri büroo kabineti koosoleku sõnavõtud:

Valitsusel arutelus olnud “Ungari suveräänsuse kaitse ja Ungari väljapressimise tagasilükkamise” kohta ütles juristi haridusega Ungari peaministri büroo juht Gergely Gulyas, et Lissaboni lepingus on sätestatud, et igal ELi liikmesriigil on õigus võtta oma seisukoht rändepoliitika osas.

Ta ütles, et 28 ELi liikmesriigil ei ole ega saagi olema ühist seisukohta rände küsimuses.

“Hollandi roheliste Euroopa Parlamendi liikme Judith Sargentini raporti ainus eesmärk on murda Ungari valitsuse vastupanu rändele ja hävitada Ungari piir”, ütles Gulyas.

“Ungarit tahetakse hukka mõista, kuna ta on oma seisukoha selgelt välja öelnud, et abi tuleks anda seal, kus seda vajatakse, miks tekitada probleeme Euroopale,” lisas Gulyas.

Gulyas sõnas: “Kui EL ja Euroopa Parlament ei soovi institutsionaliseeritud Euroopat lammutada, siis tuleks sellised rünnakud lõpetada ja olemasolevad aktid suure enamusega tagasi lükata,” andes mõista, et vastasel juhul on tulemas uus brexit. Gulyas sõnas, et häälte jagunemine näitas, et Sargentini raporti heakskiit oli Lääne-Euroopast, millega mõisteti hukka ka Kesk-Euroopa.

Ta omistab seda “Lääne-Euroopa eliidi” sallivuse puudumisele Kesk-Euroopa ühiskondade väärtuste suunas. “Vastupidiselt raporti autori sallimatule lähenemisele oleme meie sallivuse poolel,” ütles Gulyas.

Mate Kocsis , Fideszi juhtkonna juht , kutsus raportit Ungari jaoks “poliitiliseks rünnakuks” ja ütles, et parlamendil on kohustus sellele vastata. Ta ütles, et need, kes ütlevad, et ränne ei oleks esmane küsimus järgmisel aastal toimuval Euroopa Parlamendi valimistel, on valed. Ta ütles, et Fidesz on pühendunud Ungari kristliku kultuuri säilitamisele, Euroopa piiride kaitsmisele ja eurooplaste turvalisusele.

kristlike demokraatide liige Lorinc Nacsa nimetas Sargentini raportit “sisserändepoliitikute kättemaksuks”. Ungari rahvas on otsustanud, et nad “ei soovi üheski multikulti projektis osaleda, ning nad ei soovi oma kristliku kultuuri kaotada …,” ütles ta, pöördudes opositsioonis seadusandjate poole.

Jobbiki rühma juht Marton Gyongyosi ütles, et parteid ignoreerisid teadlikult Sargentini raporti olulisi märkusi. Ta ütles, et maalides raportit rände ja piirikaitse kohta, oli valitsuse tähelepanu kõrvale juhtimine. Kuid ta ütles, et Sargentini oli “teinud suure vea”, lisades raportisse need punktid, millele tema sõnul ei olnud mingit seost demokraatia ega õigusriigi põhimõttega.

Ungari Sotsialistliku Partei liige Bertalan Toth  ütles Sargentini aruannet kommenteerides,  “pole näha luksuslennukeid ja nahast diivaneid”. Mis puudutab rännet, ütles Toth, et Sotsialistlik Partei ei arva, et Ungari peaks muutuma sisserändajate riigiks ja pole seda ka kunagi mõelnud. Ta lisas, et rändekriis on tõepoolest tõsine probleem, ja partei nõustub Ungari taraga.

Vasakpoolsete opositsioonilise demokraatliku koalitsiooni juht (DK) Ferenc Gyurcsany nimetas resolutsiooni eelnõu sisu “valeks”. Sargentini raporti tõeline teema ei ole Ungari, vaid Ungari valitsuse tegevus, ütles ta.