Ungari: ELi raport püüab meid “karistada” iseseisva rändepoliitika eest

0
533

“Sargentini aruanne on eksitav ja viitab faktilistele vigadele” kirjutab Politicos Ungari ELi asjade riigisekretär ja Olümpiasportlane Judit Varga.

Varga sõnul on see aruanne konservatismi, riikliku suveräänsuse, kristlike demokraatlike väärtuste ning Euroopa liidu poliitiliste juurte vastu ning faktide põhjal põhineva objektiivse dialoogi vastu. ”

Ta tuletas meelde, et “mitmed aruandes käsitletavad küsimused on juba lahendatud asjaomaste institutsioonide poolt; teised on endiselt menetluses olevad menetlused, eelkõige need, mis tuginevad Euroopa Kohtu otsustele”.

Riigisekretär jõudis järeldusele, et “poliitiliselt motiveeritud rünnakud ja teiste ELi juhtide loengud jagavad ELi seisukohti. Sargentini aruandele tuginev Ungari süüdimõistmine toob Euroopa Parlamendile hävingu.”

“Sargentini raport on katse Ungarile karistada tema iseseisva ja suveräänse sisserändepoliitika eest”, ütles juristi haridusega Ungari peaministri büroo juht Gergely Gulyas.

Aruandes käsitletakse mitmesuguseid muid teemasid, millest kõik puudutavad probleeme, mis on juba sõlmitud Ungari ja Euroopa Komisjoni vahel lepingutega, ütles Gulyas intervjuus Inforadiole.

Ta sõnas, et peamine küsimus on rändepoliitika ja mida Sargentini silmis teeb Ungari valitsus valesti. “Ungari on selgelt välja öelnud, et iga riigi kodanik saab ise otsustada, keda nad riiki vastu võtavad ja kellega nad soovivad koos elada,” lisas Gulyas.

Iga kord, kui Ungari on Euroopa Parlamendi päevakorras, puudutab see Ungari rünnakut, lisas ta lõpetuseks.

12. aprill esitletud Euroopa Parlamendi raporti kohaselt on demokraatia ja kohtuvõimu sõltumatus Ungaris löögi all.

Raporti koostanud Taani parlamendisaadik Judith Sargentini soovitas Ungari vastu käiku lasta artikkel seitsme, mis süvendaks veelgi pingeid Brüsseli ja Budapesti vahel.

ALLIKAS:

Hungary: EU report attempt to ‘punish’ us for independent migration policy

“The parliamentary investigation on which lawmakers have been asked to base their decision – known as the Sargentini report – is misleading and riddled with factual errors”, Hungary’s state secretary for EU affairs, Judit Varga writes in an op-ed for Politico.

EU’s Hungarian witchhunt

The op-ed landed a day after excerpts from Bob Woodward’s forthcoming book. Opinion European Parliament’s biased report on the rule of law is a political attack on Budapest.