Ungari linnapea: “Tara päästis mu linna!”

0
617

Ajal, mil poliitiliselt ebakorrektne on kiita tarade ehitust, teeb seda siiski Ungari Ásotthalomi linnapea László Toroczkai. Ta ütleb NBC uudiste vahendusel, et tarad on päästnud Ungari ja selle piirilinna Ásotthalomi massilisest immigratsioonist.

“Rahu on saabunud,” sõnab Toroczkai, kes oli üks valjuhäälsemaid tara pooldajaid kampaanias, mis veenis Ungari valitsust püstitama immigratsiooni tõkestavad kaitsed.

Tulemuseks on modernne “raudne eesriie”, mis laiub 100 miili ulatuses ning on varustatud elektri, sõdurite, valvekoerte ja 3000 piiripolitseinikuga. Tara kaitseb ühtlasi ka Euroopa Liidu Schengeni välispiiri.

Ungari võimude teatel on kaitsetara suutnud tõhusalt tõkestada migrantide peamise rändetee Lähis-Idast Lääne-Euroopasse. Eelmisel kuul vahistas politsei ainult 5 illegaalset immigranti, võrrelduna 3528 ebaseadusliku sissetungijaga, mis oli enne tara püstitamist 2016. aasta märtsis.

Toroczkai usub, et Ungari edu võiks julgustada ka president Donald Trumpi tara ehitusega jätkama. “Loodan, et see inspireerib ameeriklasi,” ütleb Toroczkai. “Tara päästis mu linna,” lisab linnapea.