Ungari parlamendi esimees: ELi institutsiooniline süsteem vajab reformi

0
543

Euroopa Liidu institutsionaalne süsteem vajab reformimist, ütles Ungari parlamendi esimees László Kövér (Fidesz) intervjuus Ungari päevalehe  Magyar Hírlap laupäevasele veebiväljaandele, väites, et EU institutsioonid on oma algsetest  põhimõtetest “kaugelt kaugele eksinud”.

Kövér ütles, et just rahvusriigid on “keeruka struktuuri” peamised tegurid, mille alustega on loodud ka EL.

“Sellepärast ei võrdle me kunagi Brüsselit Euroopa Liiduga, isegi mitte nendega suhtluses,”
ütles spiiker. “Me ütleme, et tahame naasta Euroopa Liidu algse ideaali juurde, tagasi alguspunkti. Me mõtleme seda, et ELi institutsiooniline süsteem vajab reformimist, kuna see on oma esialgsetest põhimõtetest liiga kaugele eksinud,” lisas ta. “On viimane aeg lüüa oma põhimõtted Brüsseli parlamendi välisukse külge.”

Kövér ütles, et “üks nendest põhimõtetest on see, et EL ei saaks eksisteerida ilma iseseisvate liikmesriikideta. Euroopa institutsioonid on algselt loodud pigem selleks, et teha koostööd liikmesriikide vahel, mitte distsiplineerida nende demokraatlikult valitud valitsusi,” ütles ta.

Spiikri sõnul tuleks ka selgeks teha, et „ELi kõrgemate ametnike ülemaailmse laenuhai palgal olev (Toim. pidades silmas arvatavasti George Sorost) arvamine tähendas korruptsiooni ja ebaseaduslikku mõjutamist.”

“Samuti soovib Ungari kaotada topeltstandardite kasutamise,” ütles ta.

“Seetõttu on nii raske kehtestada määratlusi, mis tähendavad kõigile sama asja, kui tegemist on õigusriigi või põhiseadusega, sest kui palju on riike, nii palju on ka erinevaid kombeid,” ütles Kövér.

“Näiteks meie riigis ei ole monarhia,” ütles ta. “Meie riigis ei kontrolli valitsust prokurörid.”

“Meil on konstitutsioonikohus ja erakonnad pole need, kes kohtunikke delegeerivad, ja meil ei ole riigikirikut.”

Allikas: Hungarytoday.hu

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.