Euroopa Liidu institutsionaalne süsteem vajab reformimist, ütles Ungari parlamendi esimees László Kövér (Fidesz) intervjuus Ungari päevalehe Magyar Hírlap laupäevasele veebiväljaandele, väites, et EU institutsioonid on oma algsetest põhimõtetest “kaugelt kaugele eksinud”.
Kövér ütles, et just rahvusriigid on “keeruka struktuuri” peamised tegurid, mille alustega on loodud ka EL.
“Sellepärast ei võrdle me kunagi Brüsselit Euroopa Liiduga, isegi mitte nendega suhtluses,”
ütles spiiker. “Me ütleme, et tahame naasta Euroopa Liidu algse ideaali juurde, tagasi alguspunkti. Me mõtleme seda, et ELi institutsiooniline süsteem vajab reformimist, kuna see on oma esialgsetest põhimõtetest liiga kaugele eksinud,” lisas ta. “On viimane aeg lüüa oma põhimõtted Brüsseli parlamendi välisukse külge.”
Kövér ütles, et “üks nendest põhimõtetest on see, et EL ei saaks eksisteerida ilma iseseisvate liikmesriikideta. Euroopa institutsioonid on algselt loodud pigem selleks, et teha koostööd liikmesriikide vahel, mitte distsiplineerida nende demokraatlikult valitud valitsusi,” ütles ta.
Spiikri sõnul tuleks ka selgeks teha, et „ELi kõrgemate ametnike ülemaailmse laenuhai palgal olev (Toim. pidades silmas arvatavasti George Sorost) arvamine tähendas korruptsiooni ja ebaseaduslikku mõjutamist.”
“Samuti soovib Ungari kaotada topeltstandardite kasutamise,” ütles ta.
“Seetõttu on nii raske kehtestada määratlusi, mis tähendavad kõigile sama asja, kui tegemist on õigusriigi või põhiseadusega, sest kui palju on riike, nii palju on ka erinevaid kombeid,” ütles Kövér.
“Näiteks meie riigis ei ole monarhia,” ütles ta. “Meie riigis ei kontrolli valitsust prokurörid.”
“Meil on konstitutsioonikohus ja erakonnad pole need, kes kohtunikke delegeerivad, ja meil ei ole riigikirikut.”
Allikas: Hungarytoday.hu