Ungari peaminister: “Ungari oli 20. sajandil kaotaja, kuid ta on otsustanud olla 21. sajandil võitja!”

0
862
Foto: http://www.atv.hu

“Ungari oli 20. sajandil kaotaja, kuid ta on otsustanud olla 21. sajandil võitja,” ütles peaminister Viktor Orban esmaspäeval 
jõuluintervjuus Magyar Idokile.

“2019. aastal toimuvad valimised, kuid me ootame 2030. aastat. Tänu kaheksa-aastastele ühistele jõupingutustele oleme uue ajastu alguses ja olen veendunud, et mitte ainult oleme jõudnud edukalt ülespoole, vaid jõuame meie eesmärkideni,” ütles Orban.

Kommenteerides hiljutisi opositsioon rünnakuid, ütles ta, et “poliitika on valdkond, kus lahinguid peetakse isegi jõululaupäeval ja protestid on demokraatia igapäevaelu osa. Kuid see ei kehti vägivalla, hävitamise ja vandalismi kohta,” lisas ta.

“Olukorda saab kergelt hinnata: meie valitsus seisab töö, pere- ja julgeolekupoliitika eest ning opositsioonipoliitikud on sellele vastu,” ütles Orban. 

“Need, kes väidavad, et seisavad vastu töökoodeksi muutmisele, on tegelikult töötajate vastu, sest seadusemuudatus teenib töötajate huve ja toob kaasa ületundidega kõrgemad palgad, ütles Orban. “Vastupidiselt opositsiooni soovidele peavad tööandjad nüüd maksma kõrgemat palka kuus, samamoodi nagu see oli minevikus,” lisas ta.

Foto: http://hirhatar.com

“Ainult valijatel on õigus valitsus eemaldada,” isas ta.

Kommenteerides olukorda Euroopas, ütles peaminister, et “Lääne-Euroopa riigid  „eksperimenteerivad”  segakultuuriga ja  „nad arvavad, et kristlik Euroopa peaks muutuma kristlik-moslemi-Euroopaks.”  

“Kesk-Euroopa on siiski otsustanud sellega mitte ühinedalisades, et “sellega kaasnevad riskid on äärmiselt kõrged”.

„Me ei taha, et meie riigis elanikkond seguneks ja seepärast kaitseme me oma piire ja jääme rände vastu võitlema. Igaüks näeb, et need riigid, kes on läänemeelsed, ei austa meie otsust… Nad kasutavad Ungari opositsiooni vahendina võitluses meie vastu. George Soros ja tema võrgustikud ei talu Kesk-Euroopa väljajätmist nende suurest ühiskondliku ümberkujundamise eksperimendist… Euroopa Parlamendi valimised on selles võitluses verstapostiks, sest see hõlmab võimu vastu seista kristlikule – Euroopat kaitsvate poliitiliste jõududele. Euroopas on arenenud ajalooline olukord, kus Ungari võitleb mitte ainult enda riigi, vaid ka kristliku Euroopa eest,” ütles Orban.

“Ränne kannab endaga kaasa äärmuslikke riske ja erinevate tsivilisatsioonide kooselu tekitab endas raskusi, millega Euroopa ei suuda toime tulla,” lisas ta. “Demograafia on oluline küsimus ja Ungari valitsus teeb kõik endast oleneva, et tugevdada perekondi, sest me usume, et ainult kristlikul perel on olnud nii Ungari ajaloos, kui ka rahva tulevikus jätkamise võti,”  ütles ta.

Foto: Orbán Viktor (Facebook)

„Meie, ungarlased, saame toetuda tugineda ainult iseendale. Seepärast oleme algatanud peredele riikliku konsultatsiooni. Ma pean seda Ungari poliitika päevakorras kõige tõsisemaks ja tähtsamaks küsimuseks, “  sõnas peaminister lõpetuseks.