Ungari: „Pered on olulisemad kui majanduskasv”

0
869

Ungari valitsuse pressiesindaja rääkis Breitbartile uue eelarve suunitlusest, mille eesmärk on toetada peresid ja demograafilise (rahvastiku) languse peatamine, ning et edukas perekond on ühiskonnale olulisem kui majanduskasv.

Sel nädalal tutvustas Ungari valitsus – peaminister Viktor Orbán ja tema valitsev Fideszi partei – uusi meetmeid, mis alates 2020. aastast rahastavad uut perekonna kaitse tegevuskava. Kava peaks suurendama perede rahastamist 695 miljoni euro võrra, moodustades Ungari paljulapselistele peredele toetusi kokku ligi 4,1 miljardit eurot.

Uus eelarve kava saabus paar kuud pärast seda, kui peaminister Orbán esimest korda teatas, et Ungari püüab rakendada muutusi, mis näeksid ette, et vähemalt nelja lapsega naised vabastatakse maksude maksmist kogu ülejäänud elu jooksul.

Valitsuse pressiesindaja ütles: „Euroopa on ristteel. Lääne-Euroopa püüab demograafia probleemiga tegeleda lihtsate lahendustega, mis pakuvad vaid lühiajalisi edusamme.”

Valitsuse pressiesindaja jätkas, öeldes: „Ungaril on pikaajaline lähenemine ja valib raskema tee, mille tulemusena võib Euroopa muutuda majanduslikult tugevaks, noorendatud kontinendiks. Me julgustame sünnitusi, asetades perede huvid esikohale poliitikas.”

Ungari valitsuse suured perehüvitised SKPst näitab, et see on seadnud perekonnad majanduskasvust ettepoole.

“Meie eesmärk on peatada Ungari demograafiline langus peretoetuste abil,” ütles pressiesindaja, lisades: „Me ei vaja mitte numbreid, vaid palju lapsi: me ei püüa säilitada majandussüsteemi, vaid ungari rahvast ja Ungari ajalugu; me vajame rahvastiku jätkumist mitme põlvkonna jooksul.”

Pressiesindaja mainis ka seda, kuidas Ungari soovib veenda teisi Euroopa riike ühinema selle perepoliitikaga.

Allikas: Voice of Europe

Loe ka: Ungari annab maksusoodustusi elanikkonna suurendamiseks, sisserände peatamiseks