Ungari sai endale veelgi tulisema ELi- ja immigratsioonivastase partei, mille kõrval kahvatub isegi Orban. Partei plaanides on ka Eesti.

0
3419
Ásotthalmi linnapea László Toroczkai Ungari-Serbia piiril 2017. aasta oktoobris. 
Foto: Ferenc Almássy.
Ásotthalmi linnapea László Toroczkai Ungari-Serbia piiril 2017. aasta oktoobris.
Foto: Ferenc Almássy.

Ungaris loodi uus konservatiivne ja rahvuslik partei Mi Hazánk (Meie Kodumaa). Selle juht on tuntud immigratsioonivastane László Toroczkai, endine Ásotthalomi piirilinna linnapea, kes tegi esimesena ettepaneku rajada sinna piiritara, edastavad Daily News Hungary ja Kansalainen.

– Ungari kuulub ungarlastele ja Euroopa rahvastele, deklareerib partei.

Toroczkai sõnul ületab maailma elanikkond sajandi lõpuks 11 miljardi piiri ja aafriklased moodustavad 40% planeedi elanikkonnast.

– Selles olukorras ohustavad Euroopat kaks suurt rühma. Üks neist on president Macroni esindatud pankurite süsteem, mille huviks on muuta Euroopa “segakultuuriliseks näotuks tarbijate massiks”. Ja teine on islamiseerumine; Islam, mis on alates selle sünnist agressiivselt laienenud, ütles partei liider.

Mi Hazánk on vastu mõlemale pealetungivale ideoloogiale.

Partei programm keskendub rahvusliku teadvuse tõstmisele, Poola ja Ungari koostööl põhineva Kesk- ja Ida-Euroopa telje tugevdamisele, mida võiks tulevikus Horvaatia ja Balti riigid veelgi tugevamaks muuta.

Partei on ülikriitiline praeguse Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi suhtes.

Uusi unkarilainen konservatiivipuolue haluaa suojella pohjoista sivilisaatiota

Unkari on saanut uuden konservatiivisen ja kansallismielisen Mi Hazánk-puolueen, jonka johtaja László Toroczkai sanoo olleensa ensimmäinen, joka ehdotti raja-aitaa Unkarin ja Serbian rajalle. Daily News Hungary kertoo unkarilaisesta Mi Hazánk -puolueesta (Kotimaamme), jonka tavoitteena on “pelastaa, suojella ja jälleenrakentaa Unkari, koko Eurooppa ja pohjoinen sivilisaatio”.

Hungary’s newest political party aims to protect “northern civilisation”

The ultimate aim of the Mi Hazánk (Our Homeland) party is to “rescue, protect and rebuild Hungary, the whole of Europe, and northern civilisation”, the head of the party said at a rally in Budapest on Saturday. “Hungary belongs to Hungarians and Europe to the European peoples,” László Toroczkai said.