Ungari sõjaväelased osalevad ka Lõuna-Ungari piiri kaitsmisel.

0
748

Ungari sõjaväelased osalevad ka Lõuna-Ungari piiri kaitsmisel. See võimaldab erinevate politseiüksuste ja sõjaväelaste ümberjaotamist piiridel.

Foto: frsz.hu

Ungari M1-televisiooni jooksvate sündmuste programmist rääkides ütles Siseministeeriumi riikliku katastroofijuhtimise direktoraadi (BMF) peadirektor ja peaministri Viktor Orbán’i peamine julgeolekunõunik Gyorgy Bakondi: „Grand Prix ja tipphooaja Balatoni järve ääres, Sellistel aegadel on politseiametnike kohalolek avaliku korra säilitamisel väga oluline.“

 

Seoses rändeolukorraga ütles Bakondi: „Balkani sisserändel on näha suurt kasvu. Seda saab tunda ka Ungari piiril, kus aasta esimese viie kuu jooksul on kinni peetud umbes 4700 ebaseaduslikku sisserändajat, kes saadeti piirilt tagasi. Eelmisel perioodil oli 700 inimest nädalane keskmine, ning Maikuus on see kahekordistunud, ning suuremad grupid püüavad ületada Ungari piiri,” teatas ta.

„Horvaatia-Bosnia piiri ääres arenenud kriitilist olukorda silmas pidades tuleb hoolikalt jälgida ka inimeste liikumist, ning eelkõige sealt Ungari piiri poole. Me peame olema valmisolekus Horvaatia piiri tugevdamiseks, kui see vajalikuks osutub, ” märkis peaministri peamine julgeolekunõunik.

Allikas: Voice of Europe