Ungari: “Sünnitage kolm last ja saate oma valitsuselt 30 600 eurot!”

0
1093

Viktor Orbáni uue perekonnameelse eelarve alusel saavad Ungari valitsuselt 10 miljonit forintit ehk umbes 30 590 eurot toetust abielupaarid, kellel on vähemalt kolm last.

Valitsuse uus eelarve kava näeb välja selline: kui sul on 1 või 2 last, või veel mitte ühtegi, aga plaanid perelisa, siis saad taotleda 30 600 euro suurust laenu (seda saavad vormistada vaid abielupaarid). Laen tuleks tagasi maksta, seni kuni paaril on peres kolm last. Sel hetkel unustatakse laen igaveseks, teatab Prantsusmaa ajaleht Le Figaro .

Ainuüksi selle kuu jooksul on umbes 2400 ungari peret juba laenu taotlenud, mis makstakse välja osamaksetena. Kui paaril sünnib üks laps viie aasta jooksul, peatatakse laen kolmeks aastaks ja tehakse laenu saanud inimesele makstud summas tagasimaksed.

Laenu saamiseks peavad olema täidetud järgmised kriteeriumid:

  • abikaasad peavad olema maksnud riigile makse vähemalt 180 päeva;
  • naine peab olema 18–40-aastane.

Abielupaaridel, kellel ei sünni esimese viie aasta jooksul lapsi, ja ka neil, kes lahutavad oma abielu, tuleb kogu laen tagasi maksta nelja kuu jooksul.

See äsja välja kuulutatud programm on osa laiemast perekonnaeelsest eelarvest, mille Orbáns Fideszi valitsus avalikustas aasta alguses ja mille eesmärk on võidelda sündivuse langusega.

„Euroopa on ristteel. Lääne-Euroopa püüab demograafia probleemile reageerida lihtsate lahendustega, mis pakuvad vaid lühiajalist edu, kuid annavad pikaajaliselt katastroofilisi tagajärgi,“ ütles Fideszi partei pressiesindaja.

Partei pressiesindaja jätkas, öeldes: “Ungaril on pikaajaline lähenemisviis ja ta valib keerulisema tee, mille tulemusel võiks Euroopast siiski saada majanduslikult tugev, noorenenud mandriosa. Meil on valida, kas julgustame sündi, seades perekonna huvid poliitika keskpunkti, või julgustame veelgi suuremaid sisserändevooge.”

Allikas: Voice of Europe

SEOTUD LOOD: