Ungari välisminister Rootsi välisministrile: „Me teame, et immigratsioonitoetajad ei salli teisi arvamusi!”

0
855
Ungari välisminister Péter Szijjártó ja Rootsi välisminister Margot Wallström.
Foto: Daily News Hungary

Ungari välisminister (Ungari rahvuslik erakond “Fidesz”) andis Rootsi välisministrile (Rootsi Sotsiaaldemokraatlik Töölispartei) vastulöögi: „Me teame, et immigratsioonitoetajad ei salli mingit muud arvamust peale enda oma, kuid me võime Rootsi välisministrile kinnitada: me säilitame Ungari Ungarina igal juhul”

“Vanade sõprade” Rootsi ja Ungari vahel on lahvatanud taas sõnasõda. Asi sai alguse möödunud neljapäeval Rootsi välisministri Margot Wallströmi poolt ajalehele Dagens Nyheter antud intervjuust, kus ta muu hulgas nimetas Ungarit “problemaatiliseks riigiks”, kes takistavat EL-i ühtsust.

Ungari ei jäänud Rootsile vastust võlgu. Välisminister Péter Szijjártó rõhutas oma vastuses, et Rootsi sisserännet toetav valitsus on juhtinud riigi sisemise poliitilise ebakindluse seisundisse ja pole võimalik teada, millal Rootsi saab endale uue valitsuse. Sellele vaatamata arvab Margot Wallström, et oluline on kritiseerida Ungarit.

Szijjártó juhtis tähelepanu asjaolule, et Ungari rahvas on valinud Orbáni valitsuse suure häälteenamusega kolmandat korda järjest ametisse, mis näitab väärtuslikku stabiilsust.

Ministri sõnul võtab immigratsioonipooldajast Rootsi välisminister kritiseerida Ungarit Euroopa ühtsuse üle ajal, mil ta enda riik on sisemiselt lõhestunud. „Me teame, et immigratsioonitoetajad ei salli mingit muud arvamust peale enda oma, kuid me võime Rootsi välisministrile veelkord kinnitada: me säilitame Ungari Ungari riigina igal juhul,” rõhutas välisminister.

Allikad: Kansalainen.fi ja Kormany.hu

Ei pagulastele / Estonians against refugee quotas kaudu