Ungari valitsus: “me pöördume artikli 7 suhtes Euroopa Kohtusse!”

0
609

ELi eesistujariik Austria on saanud Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajanilt kirja Sargentini raporti hääletamise tulemuste kohta, kutsudes nõukogu üles algatama kiiremini Ungari suhtes artikli 7.1 menetlust.

Austria ELi asjade minister Gernot Blümel teatas, et eesistujariik soovib seda juhtumit väga professionaalselt käsitleda, nad vaatavad toimiku hoolikalt läbi, kuid oleks liiga vara öelda, millal võib toimuda parlamendi esimene arutelu karistuse osas.

Ungari valitsus on juba teatanud, et nad pöörduvad karistuse määramise ajal Euroopa Kohtusse.

Euroopa Komisjoni esimene president Frans Timmermans ütles Bruxinfo-le, et komisjon ei sekku Euroopa Parlamendi otsusesse, kui Ungari pöördub kohtusse, siis on see Euroopa Parlamendi ja liikmesriigi vaheline arutelu.

 

ALLIKAS: 

Article 7 procedure formally launched against Hungary

The Austrian presidency of the EU has received the letter of the European Parliament’s President, Antonio Tajani about the result of the vote on the Sargentini-report, urging the Council to start the Article 7.1 procedure against Hungary.


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.