Ungari valitsus nõuab Euroopa Komisjonilt vastuseid migrantidele jagatavate pangakaartide asjus

0
2572

“Kas Brüssel on teadlik, et Süüria terroristide juhil oli migrantidele mõeldud pangakaart? Kas nad on teadlikud, et nad rahastavad terroriste?” Küsib Ungari poliitik István Hollik.

Ungari valitsuse pressiesindaja ja parlamendiliige István Hollik sõnas, et Budapestis kinni peetud Süüria terroristide juht F. Hassanilt leiti Brüsseli pagulaste pangakaart; terroristi advokaat kinnitas seda paar päeva tagasi.

Sellest hoolimata väidab EU, et need anonüümsed sisserändajate pangakaardid ei kujuta endast mingit ohtu. Kolmapäeval kinnitas Euroopa Komisjoni pressiesindaja Natasha Bertaud, et ei ole olemas anonüümset sisserändajate pangakaarti, kuna Euroopa Komisjon teab kaardiomanike identiteeti ja kontrollivad neid igakuiselt.

Hollik märkis, et kui see tõesti on nii, kui Brüssel on tõepoolest teadlik, kellele nad selliseid pangakaarte jagavad, tekitab see väga olulise küsimuse.

Seetõttu ootab Ungari valitsus Euroopa Komisjonilt selget vastust: kas Brüssel teadis, et Süüria terroriorganisatsiooni juht oli saanud omale sisserändaja pangakaardi? Kas Brüssel on teadlik, et nad rahastavad terroriorganisatsiooni?

Loe rohkem: