Ungari väljaanne: “See on ametlik: Euroopa Liit täidab Sorose plaani!”

0
1410

„Õigusriigi mehhanism” on lihtsalt uus vahend EP liberaalse, migratsiooni pooldava enamuse käes, et väljapressida ja teisitimõtlejaid survestada rivisse naasma.

Hoolimata varasemast kokkulppest Euroopa Ülemkogus, teatas Euroopa Parlament koos Euroopa Liidu Nõukoguga eelmisel nädalal, et on saavutanud täiesti vastupidise kokkuleppe ELi rahalise juurdepääsu sidumise kohta kurikuulsate õigusriigi kriteeriumitega.

Ehkki tehingu üksikasjad on veel avaldatud, pole kahtlust, et uut plaani kasutatakse surveks rände vastu seisvate, oma piire kaitsvate ja riiklike suveräänsete õiguste eest seisvate ELi liikmesriikide, näiteks Ungari survestamiseks. Samal ajal, nagu ka peaminister Viktor Orbán on hiljuti öelnud, on häbi, et Brüssel näib olema hõivatud poliitilise väljapressimisega ajal, mil koroonaviiruse pandeemia ohustab mandri tervist ja majandust ning kui me kogeme üha rohkem rünnakuid islamiäärmuslaste poolt meie kodanikele.

“George Soros kirjutas neli aastat tagasi, et riigid, kes keelduvad sisserändajaid sisse laskmast, ei tohiks saada ELi vahendeid,” ütles peaminister Orbán hiljutises raadiointervjuus. Peaminister rõhutas, et see viimane Euroopa Parlamendi rändemeelse enamuse ja ELi roteeruva eesistumise vaheline kokkulepe on vastuolus varasema kokkuleppega, mille riigipead ja valitsusjuhid jõudsid Euroopa Ülemkogul.

Nagu ühest alatust löögist ei piisaks, teatas möödunud neljapäeval juhuslikult Euroopa Komisjon, et alustab rikkumismenetlust mõne Ungari rändega seotud määruse vastu. Seekord vaidlustas EL Ungari tava, et varjupaigataotlejad väljaspool Ungarit esitavad varjupaigataotluse Ungari saatkondades, selle asemel, et lubada neil seda teha riigi territooriumil.

See on klassikaline Sorose mänguraamat: nad kasutavad rahalist väljapressimist, et panna liikmesriigid illegaale ELi pinnale laskma. Ja kui nad on siin, ei saa ükski ELi riik neid tagasipöörduma sundida.

Eelmisel nädalal lühikese kõnega esinedes tegi peaministri julgeolekunõunik György Bakondi selgeks, et “suureneva ebaseadusliku rändesurve, epideemia ja rändega seotud terrorirünnakute taustal” keeldub Ungari nendest ettepanekutest ja kavatseb teha kõik endast oleneva, et need ei saaks jõustuda.

Vahepeal Bakondi sõnul on rändesurve “intensiivistumas kõikidel marsruutidel”, Itaalia Lampedusa saarele saabub iga päev üle 400 uue illegaali. Aastal 2020 lisas ta, et Ungari võimud tabasid piiril ligi 31 000 illegaali, mis on kahekordne arv, kui nägime 2019. aastal.

Tõlkis: Taivo Sepp

Allikas: Abouthungary.hu

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.