Ungaris terrorismis süüdi mõistetud Ahmedi kinnipidamist pikendati

0
722
Ahmed H

Terrorismis süüdi mõistetud süürlane Ahmed H kinnipidamist pikendati Nyírbatori kohtu poolt, seni, kuni “on võimalik tema riigist lahkumine”.

MTI andmetel saab süürlast vahi all hoida kuni 15. septembrini.

Ahmed H mõisteti süüdi 2015. aasta septembris Ungari-Serbia piiril Röszkesis toimunud mässu õhutamises ning ta veetis 40 kuud vanglas. Ta vabastati vanglast tänavu 19. jaanuaril pärast seda, kui ta oli kandnud kaks kolmandikku oma vangistusest, võttes ka arvesse eelvangistuses veedetud aega.

Ahmed H.-le mõisteti lisaks 2018. aastal korduva menetluse korras viie aasta pikkune vanglakaristus piiri ebaseadusliku ületamise eest, politseid kividega ründamises ja rahvamassi mässule õhutamises, kõike seda arvesse võttes, leidis kohus, et tegu on terrorismiga.

Mitmete allikate sõnul ootavad Ungari ametivõimud nii Suurbritanniat kui ka Küproselt, kus Ahmed H ja tema perekond enne elasid, vastust, kas nad on valmis oma pagulast tagasi võtma. Kuid Ahmed H väljaandmist võimaldavad dokumendid on juba 6 kuud kehtetud, Suurbritannia ja Küprose ametivõimud on arvatavasti süürlase vastuvõtmist meelega viivitanud. 

Allikas: Abouthungary.hu