Ups! Hispaania hävitaja lasi Eesti õhuruumis “kogemata” raketi välja

0
594
AIM-120 AMRAAM (Wikimedia Commons)

Teisipäeva pärastlõunal tulistas Hispaania hävitaja Otepää lähistel kogemata välja lahingraketi, kirjutab Postimees.

Teisipäeval kell 15.44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi põhja suunas. Raketi täpne lennutrajektoor, asukoht ja staatus on täpsustamisel, teatas kaitseväe peastaap.

«Raketil on enesehävitusrežiim, mis tagab eksilasu puhul selle hävimise õhus, kuid ei ole välistatud, et rakett maandus maapinnale,» seisis teates.

Kaitseväe peastaabi kinnitusel kandis Hispaania hävituslennuk lahingraketti seetõttu, et oldi õhuturbemissiooni raames harjutusel ning sel juhul on lahingraketid alati lennukil küljes. Balti õhuruumi turvavad Hispaania hävitajad baseeruvad Leedus ning pärast intsidenti pöördusid Hispaania hävitajad tagasi Šiauliai õhuväebaasi.

Eesti Õhuväe ülema kolonel Riivo Valge sõnul on raketi lennuraadius umbes 100 kilomeetrit ning seda otsitakse Tartust põhja pool.

Allikas: https://www.postimees.ee/6030919/hispaania-ohuturbe-havitaja-lasi-eesti-ohuruumis-eksikombel-valja-ohk-ohk-tuupi-lahingraketi