USA Pennsylvania osariigi kohus peatas valimistulemuste kinnitamise

0
1321

Ameerika Ühendriikide Pennsylvania kohus nõustus kolmapäeval vabariiklastega ja peatas valimispettuste kahtluse alusel osariigis valimistulemuste kinnitamise.

Pennsylvania osariigi osariikide ühenduse kohtu (Commonwealth Court of Pennsylvania) kohtunik Patricia McCullough otsustas valimistulemuste kinnitamise peatada vähemalt reedeni kui valimised kohtusse viinud vabariiklased esitavad rikkumiste kohta kohtule tõendusmaterjali, vahendab Washington Times.

Pennsylvania ametnikud teatasid teisipäeval, et osariigi valimised on võitnud demokraatide presidendikandidaat Joe Biden.

Osariigi peaprokurör Josh Shapiro teatas kohtuotsuse peale, et nad kaebavad selle edasi Pennsylvania ülemkohtusse. Kohtunik McCullough on ametisse määratud vabariiklaste poolt, osariigi ülemkohtus on aga demokraatide enamus.

“See kohtuotsus ei mõjuta eilset valijameeste määramist,” kirjutas Shapiro Twitteris.

Pennsylvania valimistulemused andsid kohtusse USA Kongressi vabariiklasest saadik Mike Kelly ja Kongressi kandideeriv vabariiklane Sean Parnell.

Demokraat Bidenil on hetkel väidetavalt 306 ja vabariiklasest presidendil Donald Trumpil 232 valijameest. Pennsylvanial on valijameeste kogus 20 kohta. Valimistulemused on vabariiklaste poolt ohjeldamatute valimispettuste tõttu vaidlustatud veel Michigani, Wisconsini, Georgia ja Arizona osariikides, kus määratakse kokku 53 valijameest.

Allikas: Objektiiv.ee

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.