Utah’ osariik jagab kaitsemaske tasuta kõigile osariigi elanikele

0
523

Ameerika Osariik Utah sõlmib erinevate avalike ja erasektoritega partnerluse, et pakkuda tasuta kaitsemaske kõigile osariigi elanikele, kellel seda pole, teatas Utahi kuberner Gary Herberti büroo kolmapäeval.

Programm pealkirjaga “Mask igale Utahajale” on osariigi ning Utaha tootjate liidu ja Cotopaxi vaheline koostöö kokkulepe, kust osariik ostis kokku 2 miljonit näomaski. Selline ost võimaldab enam kui 200 osariigi elanikul jätkata tööd, hoides tootmishooned jätkuvalt avatuna, kirjutab Fox News.

Utaha tootjate liidu teatel toodavad nemad 1,5 miljonit maski, Cotopax aga ülejäänud 500 000.

“Me tahame teha kõik endast oleneva, ka peame tegema riigina erinevate organisatsioonidega koostööd, et võidelda COVID-19 vastu,” sõnas kuberner. “Maski kandmine avalikus kohas, ei pruugi olla mugav, kuid see võib aidata viiruse levikut aeglustada. Teeme kõik oma osa leviku peatamisel ja ümbritsevate inimeste kaitsmisel.”

Igale elanikule antakse mask tasuta. Osariik saadab soovi korral ka igasse elukohta kuni kuus maski. Elanikud, kellel on juba mask, ei tohiks seda taotleda, ütles kuberner. Eelistatakse haavatavaid elanikkonnarühmi, näiteks üle 65-aastaseid elanikkondi.

Esimesed reageerijad saavad maske ka riiklike hädaolukordade lahendamise büroode kaudu. Teenindamata elanikkonnale antakse maske mittetulundusühingute kaudu, eriti neile, kes korraldavad toitlustusprogramme ning toidu- ja esmatarbekaupade kauplustes.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.