Uudiseid Rootsist: räpased mängud Rootsi parlamendivalimistel

0
795
juulikuu erakondade toetus Rootsis: Rootsi rahvuslased kerkisid kõige populaarsemaks erakonnaks

Pühapäeval toimuvad Rootsis parlamendivalimised. Toome uudiseid Rootsist, kus punasotsid on mängu päris räpaseks muutnud. Seda kinnitab ka asjaolu, et esimest korda ajaloos saadab OECD rahvusvahelised vaatlejad jälgima valimiste korraldamist Rootsis, mis tekitas valitsevates parteides meelepaha. Pikk ülevaade Rootsi valimisvõitluse meetoditest läbi kohalike meediaväljaannete:

The Financial Times kirjutas, et Rootsi opositsiooniparteid võtsid ühendust rahvuvaheliste vaatlejatega seoses Sotsiaaldemokraatliku Partei poolt kordasaadetud “räpaste” valimisvõtetega.
Ajaleht kirjutab, et sotsiaaldemokraadid levitavad kohalike poliitikute kaudu sotsiaalmeedias somaalia ja araabia keeles valesid
Moderaatidepartei (M) ja immigratsioonivastaste Rootsidemokraadite (RD) kohta.

Postitused, milles sotside araablastest ja somaallastest valimiskandidaadid muu hulgas väitsid, et M ja RD tahavad lõpetada täielikult sisserände, sulgeda kõik mošeed, võtta moslemite perekondadelt ära lapsed, peatada abirahade maksmise moslemitele ning tühistada kõikidele inimestele alates 1970. aastast antud kodakondsuse. Need videopostitused on pälvinud suurt tähelepanu ka Rootsi meedias.

“Me oleme valmis, et välisriigid püüavad mõjutada Rootsi valimisprotsessi. Aga me ei oleks kunagi uskunud, et oht tuleb riigi seest ja meie peamistelt oponentidelt,” ütles ajalehele Moderaadite aseesimees Anders Edholm.


Rootsi päevaleht Aftonbladet teatas 15.augustil, et sotsiaaldemokraadid pakuvad noortele ja mõjukatele inimestele tuhandeid kroone, et nad sotsiaalmeedias tõstaksid esile sotside parteipoliitikat. Aftonbladeti töötajale pakuti 4000 krooni, et ta avaldaks sotside foto oma Instagramis.


Expressen ja Nyheteridag postitasid oma veergudele, kuidas Malmö noorsotsid rebisid maha Moderaatide partei valimisplakateid ning panid nende asemele sotside plakatid.


Rootsis on laialt levinud lihtne “trikk” valimistel, kuidas valitsevad parteid oma oponente elimineerivad. Oponendite valimissedeleid lihtsalt ei panda hääletamiskohas välja. Nii lihtne ongi.

Riigikanal SVT andis uudistes teada, et Falkenbergi linnavalitsuses puudusid immigratsioonivastaste Rootsidemokraatide valimissedelid.
See uudis on üks väga paljudest omataolistest.

Rootsidemokraadid on ilmselt sellega harjunud, sest algatuseks kaotas riigi postifirma Postnord ära 250 kg kaaluva paki nende valimistrükistega, mis leidis kajastamist ka üleriigilises meedias. Algpunktis pandi pakk autosse, sihtkohas enam autos ei olnud ning üles seda ei leitudki.

Toimunud on lõputul hulgal pildistatud ning filmitud Rootsidemokraatide valimisplakatide maharebimise aktsioone kõikjal riigis.


Ei ole lõimumine nii edukas, kui väljapoole riiki paista lastakse. Rootsi riigiraadios algasid augustikuu viimasel nädalal araabiakeelsed valimisdebatid valimisõiguslikele “uusrootslastele”.

Rootsi riiklik raadioringhääling Sveriges Radio alustas augusti lõpus Stockholmi piirkonnas ainult araabia keeles eetrisse minevate debattide ja õpikodadega, et “jõuda äsjasaabunuteni.”


Hääbuva demokraatia näide sotsialistlikus ühiskonnas.

Rootsi koolides toimuvad alati enne valimisi õpilaste kohtumised erinevate parteide poliitikutega. Rootsi õpetajate ühingu korraldatud kohtumisele Riksdagis esindatud parteide poliitikutega ei kutsutud Rootsidemokraatide partei esindajaid.

Kas põhjuseks, et sel kevadel gallupifirmade läbiviidud küsitlustes esmakordselt valida saavate õpilaste eelistuste kohta vastas 60% õpilastest, et hääletavad immigratsioonivastaste kandidaadi poolt.


Eluohtlik valimisvõitlus Rootsi näidetel.

GöteborgsPosten kirjutas 29. augustil, et ööl vastu pühapäeva tulistati Skaraborgis möödasõitvast autost bussi, milles oli kaks inimest, neist üks Rootsidemokraatide poliitik Sara-Lena Bjälko. Ma arvasin, et meid tapetakse, ütles Bjälko, kes tuli valimisürituselt.


Göteborgis filmis noor valimistelgis tööl olnud Rootsidemokraat enda vastast rünnakut. Valimistelgi töötajaid häiris tüdrukutekamp, kes karjus “Allahu Akbar” ning ei lasknud valimistöötajatel inimestega suhelda. Noormees palus korduvalt neil viisakalt lahkuda, aga tüdrukud karjusid aina kõvemini. Lõpuks tuli politsei ning käskis neil lahkuda, kuid 20-ne minuti pärast tuli tüdrukutekamp tagasi. Kui noormees hakkas konflikti ennetamiseks ise ära minema, loopisid tüdrukud teda kividega. Samal ajal tuli sinna seltskond poisse, kes somaalia keeles omavahel arutasid, kas teda peksta või mitte.


Nyheter Idag kirjutas 29. augustil, et rahvusvaheline islami
organisatsioon Hizb ut-Tahriri korraldab Stockholmi omavalitsuse ruumides valimisboikoti teemalise koosoleku moslemitele.

Hizb ut-Tahriri, kes tegi end Rootsis kuulsaks, nõudes tungivalt, et moslemitest sisserändajad ei hääletaks valimistel. Organisatsioon on separatistlik ja soovib vältida moslemite integreerimist lääne ühiskonda. Tänavu suvel antud meiliintervjuus Aftonbladetile, kirjutas Hizb ut-Tahriri esindaja vastuse Aftonbladeti küsimusele, “miks see on vale, et moslemid hääletavad.”

“Moslemid peavad rajama kogu oma (elu)tegevuse islami reeglitele ning seetõttu ei saa nad anda volitusi muu ideoloogia seaduste esindajatele omal algatusel. Islamis on ainult Allahhi seadused. Seetõttu soovitame me moslemitel mitte osaleda ilmalikus poliitilises süsteemis ja seadusandlikus protsessis”, ütles mees Aftonbladetile.


SEOTUD LOOD: 

FOTO: Meeleheitel Rootsi sotside valimiskampaania

FOTO: Meeleheitel Rootsi sotside valimiskampaania

Rootsis rünnati kampaania ajal immigratsioonivastase AfS kandidaate

Kogu kampaaniakõne ajal hüüti neile immigrantide poolt vahele, loobiti munadega ning lõpuks rünnati. Viimaks kampaaniaürituselt ära sõites peksti valgusfoori punase tule taga seistes ka nende autot.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.