Uuring: Ligi pooled Saksamaal alaealisteks tunnistatud migrandid on täiskasvanud

0
657
Saatjata alaealised pagulased Karlsruhes.
Foto: dpa  /Adobe Stock /iStock /Koostas: Sascha Weingartz

Münsteri juriidilise meditsiini instituudi tehtud uuringust selgus, et ligi pooled alla 18-aastastest rändajatest on tegelikult täiskasvanud.

Kohtu ja noorte hoolekandeasutuste nimel uurisid Münsteri juriidilised arstid ligi 600 nn saatjata alaealist põgenikku, kelle vanus oli kaheldav.

See, mida teadlased leidsid, oli šokeeriv.

600-st saatjata alaealisest, keda arstid kontrollisid kohtuprotsessi käigus, oli 40 protsenti noormeestest tegelikult täiskasvanud, vahendab Focus Online

Enamik neist meestest olid pärit Afganistanist, Eritreast, Alžeeriast ja Guineast.

Kuigi kohtuekspertiisis tehti kahtlusi migrantide vanuses, liigitasid teadlased nad siiski alaealisteks.

Kohtuekspertiisi professor ja asedirektor Andreas Schmeling ütles  ajakirjanikele: „Kuna me ei saa täpsustada nende sünnikuupäeva, siis see on meie jaoks hall piirkond. Sellise varieeruvusega otsustame alati asjassepuutuva isiku kasuks. Seega liigitatakse ta olenemata kahtluse korral alaealiseks.”

Migrantide vanus määrati mitmel erineval meetodil saadud andmete põhjal. Sisserändajatele tehti füüsiline läbivaatus, samas kasutati hammaste, randmeluude ja rangluude kontrollimiseks röntgeni abi.

See on juba ammu teada, et niinimetatud saatjata alaealistest pagulasi koheldakse Saksamaal erikohtlemisega. Nad saavad rohkem rahalist toetust ja sotsiaalset tuge, samas kui nad ei pea üldiselt elama kollektiivsetes majutuskohtades.

Saksamaa linnade ja valdade liidu hinnangul on saatjata alaealiste hooldamise kulud umbes 5000 eurot kuus.

Saksamaa arstid pole esimesed Euroopas, kes avastasid häiriva tõe, et niinimetatud alaealised migrandid valetavad oma vanuse kohta.

Juunis avaldas Euroopa Hääl aruande, millest selgus, et 90 protsenti Maroko sisserändajatest, kes on viimastel aastatel tulnud alaealise varjus Rootsi, kes on tegelikult täiskasvanud.

Eelmisel aastal jäi Rootsi hambahügienist Bern Herlitz töötuks, ning  kohtus süüdi, milles ta pidi riigile maksma 60 000 dollarit selle eest, sest ta tahtis hammaste põhjal paljastada “alaealisi” migrante, kes valetasid oma tegelikku vanuse kohta.

Ning hiljuti avaldati Prantsusmaal statistika, et Prantsuse maksumaksjad kulutavad aastas niinimetatud alaealistele rändajatele kaks miljardit eurot.

Loe lisaks: “Kui palju teenib “perset sügav” migrant Saksamaal?”