Uus Taani erakond, kes soovib välja saata kõik sisserändajad, kogub toetust väga kiiresti

0
5232

Uus Taani parempoolne partei vaidlustab Taani rahvapartei sisserändepoliitikat. Hiljutise uuringu kohaselt sai Uus õigus (New Right), nagu neid kutsutakse, 4,6 protsenti teiste erakondade toetajatest enesele.

Norstati arvamusküsitlus näitab, et uus õigus on nüüd rahva toetuse ja usalduse poolest suurem, kui kahe valitseva erakonna (konservatiivse rahvapartei ja liberaalide) liit. Uus õigus suurendas oma toetust kahekordselt alates augustist, mil partei toetus kasvas järsult 2,7%.

Taanis toimuvad parlamendivalimised 17. juuni 2019. Paljud eksperdid leiavad, et valimised võivad toimuda palju varem.

Uus partei asutati 2015. aasta hilissügisel.

Partei juht Pernille Vermund – Foto: Facebook

Arhitektist erakonna esinaine Pernille Vermund on palju Taani Rahvaparteid  kritiseeritud. Nad on süüdistanud mitmeid kordi DPP-d majanduslikus vasakpoolsuses ja segases migratsiooni poliitika ajamises.

Taani rahvapartei, kes on nende suurim vastane sai Jyllandsposteni küsitlusega vaid 17%.

Uus õigus täiendas hiljuti ka erakonna programmi sisserändepoliitika osas. Nimelt soovivad nad, et sisserändajad saadetakse riigist välja esimese kriminaalkorras süüdimõistmisega.

Samuti soovivad nad kehtestada karmimad nõuded mugavus pagulastele, ning erakonna sõnul tuleks välja saata  kõik “sisserändajad”, kes pole läinud tööle, vaid elavad sotsiaaltoetuste peal.

Pärast uue programmi esitamist asus Taani parlamendi liige Morten Messerschmidt Pernillet ründama. Messerschmidt väidab, et erakonnal on ebarealistlik seisukoht, ning seda pole  võimalik saavutada. Ta lisas, et enamus Taani valijad ei soovi kolmandast maailmast sisserändajate täieliku abita jätmist ja väljasaatmist.

“Praegu käimasolev poliitika ei lahenda ühtki probleemi. See vaid halveneb. Meie eesmärgiks on muuta poliitikat enne, kui on liiga hilja, “ütleb Pernille Vermund BT uudistele .

ALLIKAS:

Danish party that wants to expel “Muslim welfare migrants” is growing quickly

A new Danish right-wing party challenging the Danish People’s Party with a harsher immigration policy is moving ahead.