Uus üliraske mõistatus politseilt – leia pildilt mustanahaline ja kuritegu?

1
1723
Politsei palub abi rohelises jopes mehe isiku tuvastamisel.
FOTO: Lõuna prefektuur

Sotsiaalmeedias tekitab nõutust, nalja ja nördimust video, millel kujutatult ei suuda keegi ei mustanahalist ega kuritegu leida.

Mitmetes ajalehtedes ilmunud lugudes palub politsei abi, et teha kindlaks mehe isik, keda seni kogutud tõenditele tuginedes on alust kahtlustada 25. märtsil Tartu südalinnas mustanahalise mehe tõukamises.

Kommentaarides valitseb meeleolu a la “Mina vaatasin ja vaatasin mitu korda… ei näinud mina ei mustanahalist ega mingit tõukamist… mis see on mingi nali või?”

Küsitakse ka nii: “Kas kriminaalseadusesse on oodata uut paragrahvi “mustanahalise tõukamine” – järgneb avalik ihunuhtlus ja meedia häbipostis olemine?” ja “Nüüd kõik kiiresti vabandama, liberaalid auu! Ja kuhu jääb avalik hukkamõist, Mikser, Köörsti, Nestor, kus te olete?”

Tõepoolest, kogu videost ei näe ei ühtki mustanahalist (vähemalt pole see eristatav) ega ka tõukamist. Ja mis ajast on tõukamine kriminaalkuritegu, mida peab kõrgel tasemel uurima?

Kogu lugu meenutab taas üht karolahindriksilikku mulli, kuid hoiatus selle taga on karm: nüüd hakatakse rassismi lavastama, et selle alusel repressioone nõuda ja alustada.

Vaata video SIIT

Allikas: Uueduudised.ee

1 kommentaar

  1. Selliseid “otsige pimedast toast musta kassi keda seal pole” klippe tuleb veel. Antakse käsk vormistada rassistlik süütegu ja vaesed politseitöötajad peavad selle välja mõtlema.
    Kuna viimasel aastakümnel on vaimne tase selles asutuses oluliselt langenud, tänu süsteemile “poe, kaeba ja tõuse”, siis pole ka loota erilist korrektset dramatiseeringut.
    Soovitan Tallinnast, hea raha eest kohale tuua mingi “pagulasüliõpilase”, panna endale erariided selga ja see siis kaamerate all pikali joosta.
    Pärast saab aastaid “rassiste” otsida ja kerstidendid ja muud antvärgid ka halada.
    Isegi Vao “rassistlik süütamine” õnnestus paremini!

Comments are closed.