Vägistamises süüdistatud iraaklane mõisteti viieks kuuks vangi

0
803

Harju maakohtus mõistis kuriteos süüdi 35-aastase iraaklase, kes ründas seksuaalselt 23-aastast soomlannat. Mehel on Eestis perekond ja lapsed. 

31. augusti eelistungil tegi prokurör kohtule taotluse minna üldmenetluse pealt üle kokkuleppemenetlusele, mille kohus ka kinnitas. Süüdistatavale mõisteti kaks aastat ja kuus kuud vangistust, millest tuleb šokivangistusena kohe ära kanda viis kuud.

Karistusaja sisse arvatakse eelvangistuses viibitud aeg, mis algas 22. aprillil. See tähendab, et mees peaks vabadusse pääsema juba septembri lõpus.

Ülejäänud osa karistusest – kaks aastat ja üks kuu vangistust, ei pöörata reaalselt täitmisele, kui mees ei pane kolme aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu

Süüdistatava kaitsja Fränk Valdmanni sõnul on süüdistus põhjendatud, kuid tema hinnangul puudub võimalus süüdistusaktis olevate tõendite alusel tõsikindlalt väita, et süüdistatav on talle inkrimineeritud kuriteo toime pannud. «Tulenevalt oma kliendi huvidest, et ta võimalikult kiiresti vabaneks ja saaks koju oma pere juurde, sõlmisime me täna kokkuleppe,» kommenteeris Valdmann pärast istungit.

Süüdistatav ise ei leia, et tema tegu oleks võinud käsitleda vägistamisena. «Kui aga Eesti seaduste kohaselt antakse selline hinnang, siis olen nõus sõlmima kokkuleppe, et koju saada,» ütles süüdistatav.

Menetluskuludena mõisteti süüdistatavalt välja:

  • 720 eurot kaitsjatasu
  • 750 eurot sundraha

Menetluskulud tuleb tasuda ositi 12 kuu jooksul, tasudes iga kuu vähemalt 60 eurot.

DNA-ekspertiisi teostamise kulud summas 1026 eurot jäetakse riigi kanda.

ALLIKAS: 

Galerii: vägistamises süüdistatud iraaklane mõisteti viieks kuuks vangi

Karistusaja sisse arvatakse eelvangistuses viibitud aeg, mis algas 22. aprillil. See tähendab, et mees peaks vabadusse pääsema septembri lõpus. Ülejäänud osa karistusest – kaks aastat ja üks kuu vangistust, ei pöörata reaalselt täitmisele, kui mees ei pane kolme aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu Süüdistatava kaitsja Fränk Valdmanni sõnul on süüdistus põhjendatud, kuid tema hinnangul puudub võimalus süüdistusaktis olevate tõendite alusel tõsikindlalt väita, et süüdistatav on talle inkrimineeritud kuriteo toime pannud.