Vahetult enne valimisi: Rootsi valitsus omandas volitused vaigistada Facebookis vastased

0
569

Rootsi valitsusele on võimaldatud otseliin Facebookiga eemaldamaks sotsiaalvõrgustikust “liialdused” ja “problemaatilised kampaaniad”.

Operatiivne koostöö Rootsi valitsuse ja Facebooki vahel tekkis just õigel ajal, et vaigistada oponente peatselt toimuvate parlamendivalimiste eel, kirjutab Samhällsnytti artiklit vahendades Voice of Europe.

Rootsi valitsuse ja Facebooki koostööd on avalikkusele kinnitanud infrastruktuuriminister Peter Eriksson, kelle sõnutsi on valimised “ohus”, kuid Facebook on “pidanud kinni” neile antud “lubadusest.”

Otsekontaktid Facebookiga on tsiviilkaitseametil (Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, MSB), aga ka valitsuserakondade sekretäridel, kes saavad sotsiaalvõrgustikku teavitada, kui silmavad seal midagi problemaatilist.

Minister Erikssoni sõnutsi on kontakt juba olemas ja näib toimivat.

Minister lisas, et on antud küsimuses võtnud ühendust ka Google’i ja teistegi tehnoloogiafirmadega.

Rootsi parlamendivalimised toimuvad 9. septembril ning hetkel on rahva hulgas järjest populaarsemad massiimmigratsiooni vastu häälestatud Rootsi Demokraadid.


ALLIKAS: 

Vahetult enne valimisi: Rootsi valitsus omandas volitused vaigistada Facebookis vastased – Objektiiv

Rootsi valitsusele on võimaldatud otseliin Facebookiga eemaldamaks sotsiaalvõrgustikust “liialdused” ja “problemaatilised kampaaniad”. Operatiivne koostöö Rootsi valitsuse ja Facebooki vahel tekkis just õigel ajal, et vaigistada oponente peatselt toimuvate parlamendivalimiste eel, kirjutab Samhällsnytti artiklit vahendades Voice of Europe. Rootsi valitsuse ja Facebooki koostööd on avalikkusele kinnitanud infrastruktuuriminister Peter Eriksson, kelle sõnutsi on valimised “ohus”, kuid Facebook …