Vahetult enne valimisi: Rootsi valitsus omandas volitused vaigistada Facebookis vastased

0
615

Rootsi valitsusele on võimaldatud otseliin Facebookiga eemaldamaks sotsiaalvõrgustikust “liialdused” ja “problemaatilised kampaaniad”.

Operatiivne koostöö Rootsi valitsuse ja Facebooki vahel tekkis just õigel ajal, et vaigistada oponente peatselt toimuvate parlamendivalimiste eel, kirjutab Samhällsnytti artiklit vahendades Voice of Europe.

Rootsi valitsuse ja Facebooki koostööd on avalikkusele kinnitanud infrastruktuuriminister Peter Eriksson, kelle sõnutsi on valimised “ohus”, kuid Facebook on “pidanud kinni” neile antud “lubadusest.”

Otsekontaktid Facebookiga on tsiviilkaitseametil (Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, MSB), aga ka valitsuserakondade sekretäridel, kes saavad sotsiaalvõrgustikku teavitada, kui silmavad seal midagi problemaatilist.

Minister Erikssoni sõnutsi on kontakt juba olemas ja näib toimivat.

Minister lisas, et on antud küsimuses võtnud ühendust ka Google’i ja teistegi tehnoloogiafirmadega.

Rootsi parlamendivalimised toimuvad 9. septembril ning hetkel on rahva hulgas järjest populaarsemad massiimmigratsiooni vastu häälestatud Rootsi Demokraadid.


ALLIKAS: 

Vahetult enne valimisi: Rootsi valitsus omandas volitused vaigistada Facebookis vastased – Objektiiv

Rootsi valitsusele on võimaldatud otseliin Facebookiga eemaldamaks sotsiaalvõrgustikust “liialdused” ja “problemaatilised kampaaniad”. Operatiivne koostöö Rootsi valitsuse ja Facebooki vahel tekkis just õigel ajal, et vaigistada oponente peatselt toimuvate parlamendivalimiste eel, kirjutab Samhällsnytti artiklit vahendades Voice of Europe. Rootsi valitsuse ja Facebooki koostööd on avalikkusele kinnitanud infrastruktuuriminister Peter Eriksson, kelle sõnutsi on valimised “ohus”, kuid Facebook …

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.