Vaid 8% rootslastest usub, et sotsid suudavad jõuguvägivalla peatada

0
563

Vaid 8% Rootsi kodanikest usub, et valitsevad sotsiaaldemokraadid suudavad järgmise poolaasta jooksul lahendada kasvavat jõuguvägivalla probleemi, selgus värskes küsitlusest.

Uuring, mis viidi läbi uuringufirma Sifo poolt, näitas, et 88% Rootsi valijad usuvad, et vägivalla taseme jääb samaks või kasvab järgnevatel kuudel, kirjutab Expressen.

Sifo arvamusküsitluse juht Tivo Sjöréni jaoks on “rahval äärmuslik usalduse puudumine, mis on tingitud valitsuse suutlikkuses toime tulla kasvava jõuguvägivallaga, sotsiaaldemokraatide jaoks on see suureks probleemiks.”

„Muidugi peavad kõige suuremat vastutust kandma need, kes on valitsuses. Kuid see võib põhjustada ka usaldamatuse ühiskonnas, kui politsei ja poliitikute suhtes on nii madal usaldus,“ ütles Sjörén.

“Asi on tõsine, kui riik ei suuda täita seda, mis on ühiskondliku lepingu osa,” lisas ta.

Küsitlus viidi läbi kaks nädalat pärast seda, kui Rootsi peaminister Stefan Löfven väitis,  et massimigratsiooni ja jõuguvägivalla vahel pole mingit seost.

„Segregatsioon on tingitud sellest, et nendes piirkondades on liiga madal tööhõive ja liiga kõrge tööpuudus. Kuid see oleks olnud sama olenemata sellest, kes seal elavad. Kui paned Rootsis sündinud inimesed samadesse tingimustesse, saate sama tulemuse,” väitis Löfven.

Löfveni suutmatus rääkida ausalt massimigratsiooni kahjulikest mõjudest on kindlasti kahjustanud tema partei toetust vastavas küsitluses.