Väike ettekujutus, mis rahasid pagulasäris keerutatakse ja miks selle lõpetamine “otsustajatele” nii valulik on. See on suur äri!

0
823

“Itaalia riigi poolt rahastatud hostelites on igal ajahetkel 180 000 migranti. Need hostelid lähevad Itaalia maksumaksjatele maksma 5 miljardit eurot aastas. Neid juhtivad ettevõtted saavad 35 eurot päevas iga sisserändaja kohta. See on suur äri”, kajastab The Spectator.

Migrante korjatakse peale (nö päästetakse) Liibüa rannikult – üle 300 meremiili kauguselt Sitsiilia Catania sadamast, kuhu paljud neist transporditakse. Kujutage ette olukorda, et teid päästetakse Tallinna lahelt ja viiakse laevaga Saksamaale. Mereõigus sätestab, et päästetud merehädalised tuleks toimetada lähimasse ohutusse sadamasse.

Itaalia uus valitsus tahab selle räpase äri ja inimkaubanduse lõpetada, kuid kuna mängus on miljardid eurod, saab see olema paganama raske ülesanne. Juba ongi Hispaania uus sotsialistide valitsus teatanud, et annab loa Itaalias ja Maltal keelu saanud migrandilaeval Aquarius randuda Hispaanias. Seega äri saab jätkuda.

Huvitav on näha, kui palju migrante Hispaania on valmis Liibüast sisse vedama, sest inimkaubanduse suvehooaeg hakkab alles saabuma…