Valimiskomisjon peatas Mart Helme volitused Pärnu linnavolikogus

0
2420

Pärnu linna valimiskomisjon peatas kolme järjestikuse kuu jooksul volikogu istungitelt puudunud Mart Helme volitused Pärnu linnavolikogu liikmena ja määras tema asemele Imre Baumanni, kirjutab Pärnu Postimees.

Komisjon lähtus otsust tehes kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest, mille järgi peatatakse voliniku volitused, kui ta on puudunud volikogu istungitelt kolme järjestikuse kuu jooksul, arvestamata kuid, millal volikogu istungeid ei toimunud.

Helme puudus volikogu 29. novembri, 10. jaanuari ja 7. veebruari istungilt.

Loe edasi Pärnu Postimehest

Valimiskomisjon peatas Mart Helme volitused Pärnu linnavolikogus

Komisjon lähtus otsust tehes kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest, mille järgi peatatakse voliniku volitused, kui ta on puudunud volikogu istungitelt kolme järjestikuse kuu jooksul, arvestamata kuid, millal volikogu istungeid ei toimunud. Helme puudus volikogu 29. novembri, 10. jaanuari ja 7. veebruari istungilt.


Rahvuslane.ee toimetus:Huvitav lugu on sellega, EKRE esimees Mart Helme volitused peatati 3 puudumisega, aga riigikogus on saadikuid, keda me näeme ainult valimistel, ning keegi ei peata nende volitusi. Veelgi enam: me maksame neile igakuu regulaarselt palka ja saavad veel suurte summade eest hüvitisi.”