Saksa lastel keelati ramadaani ajal klassis vee joomine

0
Advertisements

Vähemalt kaks õpetajat keelasid 10-aastastel lastel Frankfurdi koolis tunnis vett juua, sest 27 õpilasest kolm paastusid.

Saksamaa ühe üldhariduskooli õpetajad keelasid lastel oma klassiruumides vee joomise, pidades silmas moslemiõpilaste paastumist islami kõige pühama kuu ramadaani ajal.

Uudisteportaal NIUS kirjutab, on Frankfurdi piirkonnas asuva kooli viienda klassi õpilased rääkisid oma vanematele, et neil keelati tunnis joomine, kuna käputäis õpilasi paastus.

“Õhtusöögi ajal räägime alati sellest, kuidas päev läks. Küsisin tütrelt, mis koolis uut on. Seejärel ütles ta meile, et kaks õpetajat keelasid õpilastel tunnis joomise, sest 27 lapsest kolm paastusid,” rääkis ühe õpilase isa portaalile.

On arusaadav, et kuigi veekeeld ei ole kooli ametlik seisukoht, on selle ellu viinud kaks õpetajat, kes on takistanud õpilastel juurdepääsu saalis olevale veeautomaadile või veepudelite lauale panemist.

“Alati saab õues koridoris pudeleid täita, seal on veeautomaat,” kirjeldas isa tavapärast praktikat tundides.

“Meile oli see teadaanne kummaline. Ühest küljest on viienda klassi lapsed vanuses 10–11 aastat. Ka usklikele moslemitele kehtib paastumisnõue alles alates 14. eluaastast. See, et 24 last peavad peamiste vajaduste puhul arvestama kolme lapsega – see on kummaline käitumine,” lisas ta.

Kool keeldus lugu kommenteerimast.

Moslemid, kes peavad ramadaani paastu, peavad hoiduma päevasel ajal toidu või joogi, sealhulgas vee tarbimisest.

Frankfurt jõudis eelmisel nädalal uudistesse ka sellega, et see oli esimene Saksamaa linn, mis paigaldas oma kesklinna ramadaani tähistamiseks pidulikud tuled.

“Ramadaani ajal kaunistades saadab Frankfurdi linn moslemitele olulise signaali ja hindab moslemi usku selles linnas,” kirjutas valitsev Saksa Roheliste Partei eelmisel aastal linnavolikogule saadetud avalduses.

“Need on ühtekuuluvuse tuled, reservatsioonide, diskrimineerimise, moslemivastase rassismi ja ka antisemitismi vastu,” ütles samasse parteisse kuuluv Frankfurdi linnapea Nargess Eskandari-Grünberg.