Moskvas terrorirünnak: vähemalt 40 hukkunut

0
Advertisements

Vene meedia teatab rünnakust Moskva lähedal Krasnogorskis.  Automaatrelvadega relvastatud ründajad sisenesid kontserdisaali ja avasid seal viibijate pihta tule. FSB andmetel hukkus koguni 40 inimest ja üle saja sai vigastada. Meediale avaldati šokeerivad salvestised veresauna sündmuspaigast, vahendab Fakt.

RIA Novosti teatel toimus tulistamine reede, 22. märtsi hilisõhtul. Kolm maskides ja relvastatud ründajat tungisid Crocus City Halli kontserdimajja, kus toimus ansambel Piknik kontsert ja avasid sealsete inimeste pihta automaatidest tule.

Delfi vahendatud andmetel võis tulistamise hetkel saalis viibida üle 6000 inimese, kõik piletid olid välja müüdud.

Lasud toimusid üheaegselt auditooriumis ja koridoris.

40 hukkunut

Ajalehe korrespondendi sõnul viskasid terroristid ruumidesse granaate, mis peale hoone süttis leekidesse.  Osa tunnistajaid väidavad, et ründajad süütasid kontserdisaalis istmeid, kust tuli levis kiiresti peaaegu kogu hoonele.

Meediasse ilmusid hirmuäratavad salvestused kontserdimajast, millelt on näha, kuidas ründajad tulistavad paanikas põgenevate inimeste pihta. Jätame need avaldamata, kuna need on tõesti õõvastavad kaadrid.

“Ruumis viibinud inimesed heitsid tulistamise vältimiseks pikali põrandale, lamasid seal 15-20 minutit, seejärel hakkasid roomama. Paljudel õnnestus sealt välja saada,” teatab Ria Novosti.

Ründajad avasid kontserdisaalis inimeste pihta tule

Kohalik meedia teatas esialgu 12 hukkunust ja 35 vigastatust. See arv aga kasvab pidevalt. Hiljem kinnitas föderaalne julgeolekuteenistus, et rünnakus hukkus 40 ja sai vigastada üle 100 inimese. Päästetööd kohapeal aga veel kestavad. Hoone kohal hõljuvad paksud mustad suitsupilved.

“Sündmuskohale on loodud operatiivstaap, kõik jõud ja ressursid on sündmuskohale suunatud, hukkunute kohta käivad andmed on koostamisel,” teatas Krasnogorski administratsioon.

“Inimesed, kes ei jõudnud saalist evakueeruda, on leekidega blokeeritud. Esialgu võib neid olla umbes 100. Hoone katus on hakanud sisse vajuma. Terroristide peatamiseks tuuakse kõik võimalikud jõud sündmuskohale , sealhulgas Moskva omad – julgeolekuteenistused on valvel. Kohale läks ka Moskva oblasti kuberner Vorobiov ja organiseeriti staapi,” teatab Smash.

Tunnistajad kirjeldavad terroriste

Tunnistajad kirjeldavad ründajate välimust ja käitumist.

“Vähemalt viis inimest, habemega. Nad käituvad nagu ettevalmistatud ja väljaõppinud võitlejad. Hoonesse sisenedes hukkusid valvurid ja uksel seisnud inimesed. Siis peasissepääs blokeeriti. Terroristid on relvastatud AKM-i automaatidega. Kannavad kaasas palju erinevat laskemoona. Vähemalt kahel ründajal olid kaasas seljakotid, milles ilmselt olid Molotovi kokteilid,” kirjeldavad inimesed, kellel õnnestus hoonest välja pääseda.

Baza veebilehe andmetel ei saa tuletõrjujad endiselt tuld kustutada, sest sees võib veel olla kurjategijaid. Esialgsetel andmetel barrikadeerisid nad end hoonesse.Kohaliku meedia sõnul käivad tulekahju kustutamised õhust helikopteritega ja eriteenistused valmistuvad  hoonesse tormijooksu tegema.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia