Trummar päästis inimesi Moskva lähedal põlevast saalist kuni viimase hetkeni

0
Advertisements

Moskva lähendal Krasnogorskis Crocuse kontserdihallis, kus toimus reedel veresaun, esinema pidanud bändi Picnic trummar keeldus koos teistega evakueerumast, ta päästis põlevas saalis viibinud inimesed kuni sai. 

Bändi Picnic trummar Ilgiz Yunusov valmistus koos bändikaaslastega reedel, 22. märtsi õhtul Crocuse kontserdihallis esinema. Nad kuulsid laske, kuid alguses arvasid, et tegu on seadmete rikkega. Neil kulus hetk, enne kui aru said, mis tegelikult toimub.

Bändi Picnic muusikud barrikadeerisid end esmalt garderoobi ja viidi hiljem saalist välja. Kõik peale trummari Ilgiz Yunusovi, kes keeldus põlevast saalist lahkumast. Muusik tormas hirmunud inimestele appi ja aitas neil viimase hetkeni hoonest välja saada. Ta ise pääses välja alles siis, kui ruum oli täitunud suitsuga ja ta ei saanud enam kedagi edasi aidata, vahendab Izvestija uudist Fakt.

Muusik ja operaator päästsid inimesi põlevast saalist

Tulistamine puhkes mõni minut enne seda, kui ansambel pidi lavale ilmuma. Muusikuid pidi saatma sümfooniaorkester ning kogu üritust oli salvestamas 16 kaamerat. Kontserdisaali lõksu jäänud inimestel aitas välja pääseda ka operaator Ivan Pomorin, kes pidi kontsertit  filmima. “Ma tänan Jumalat, et mul õnnestus kõik oma inimesed evakueerida, ma ei andestaks endale kunagi, kui ühega neist, kelle ma sinna tõin, midagi juhtuks,” ütles ta Izvestijale.

Linnahalli terrorirünnaku ohvrite arv on jõudnud juba 150 inimeseni.

Vladimir Putin ütles oma kõnes, et 11 rünnaku eest vastutavat inimest on juba kinni peetud, sealhulgas 4, kes olid sellega otseselt seotud, ning teatas süütute inimeste tapatalgute eest vastutavate isikute vastutusele võtmisest ja karistamisest. Samuti kasutas ta ka võimalust rünnata Ukrainat.

Laupäeval, 23. märtsil avaldasid bändi Picnic muusikud VKontaktis sissekande.

“Kogu Picnicu meeskond avaldab sügavat kaastunnet hukkunute perekondadele ja sõpradele. Palvetame ohvrite kiire paranemise eest. Oleme sellest kohutavast tragöödiast sügavalt šokeeritud ja ühineme teiega leinas,” kirjutasid muusikud oma avalduses.