Riigi lipp on keelatud – politseinikud ei tohi jalgpalli EM-i ajal Saksamaale toetust avaldada

0
Advertisements

Saksamaa valmistub jalgpalli EM-i võõrustajaks. Saksa politseinikke on hoiatatud, et nad ei heiskaks sel suvel oma riigi lippu ametisõidukitele.

Kõik riigi embleemid on Euroopa jalgpalliturniiri ajal ametisõidukitel rangelt keelatud ja politseil on kästud jääda rangelt erapooletuks.

Berliini politseiülem Barbara Slowik paljastas intervjuus ajalehele Tagesspiegel, et politseinikel on keelatud turniiri ajal puhkust võtta. Kui aga küsiti, kas politsei tohib Saksamaa koondisele toetust avaldada, kinnitades ametisõidukitele kasvõi “väikese lipu”, keelati see ära.

“Ei, see pole lubatud. Oleme pühendunud neutraalsusele ja loomulikult oleme täiesti neutraalsed sellisel rahvusvahelisel spordiüritusel, kus on külalisi üle maailma ja rahvusvaheliselt,” ütles ta ajalehele.

„Kaalume praegu võimalusi, kuidas tugevdada kolleegide solidaarsust selles intensiivses ja kõigi jaoks suurepärases tööfaasis. Samuti kehtib enamiku inimeste jaoks puhkusekeeld,” lisas ta.

Saksamaa pealinna politseiülem paljastas, et ennetavaid meetmeid võetakse “islamistide spektrist tuleneva või Lähis-Ida konfliktiga seotud ohu” vastu ja seda koostöös föderaalse kriminaalpolitsei bürooga”.

Üks meede on droonikaitse spordipaikade ümber, mis on jalgpalli juhtorgani UEFA poolt turniiri korraldajariikidele seatud nõue.

„Oleme selle tehnoloogia kallal aastaid töötanud ja jälginud turu arengut. Tõhus droonikaitse on väga keeruline teema. Valisime süsteemi, mis on end juba tõestanud ja väga kaasaegne. See võib teisi droone häirida või nende üle kontrolli võtta,” ütles Slowik.

Euro 2024 algab Saksamaal 14. juunil ja finaal toimub Berliini olümpiastaadionil 14. juulil.