580 piirkonda ja 70 000 inimest: Täna algas seni suurim Poola põllumeeste meeleavaldus

0
Advertisements

Kõikides maakondades on alates kolmapäeva hommikust oodata liiklusummikuid, peamiselt suuremate linnade sissesõitudel ja kiirteedel. See on tänaseks kavandatud põllumeeste seni suurim meeleavaldus. Politsei teatel on välja kuulutatud kokku 580 erinevat meeleavaldust, vahendab wPolityce.

Kõikide linnade politsei peakorterite ametnikud paluvad võimalusel oma reisid ette planeerida, võttes arvesse alternatiivseid marsruute.

Poola Sõltumatu Põllumeeste Liidu üleriigilise nõukogu “Solidaarsus” üles kutsutud üleriigiline streik oligi kavandatud kolmapäevale. Ametiühingu pressiesindaja Adrian Wawrzyniak ütles PAP-le, et põllumehed on vastu “rohepoliitikale”, põllumajandustoodete impordile Ukrainast, loomakasvatuse piiramisele Poolas ja “dramaatilisele olukorrale” põllumajanduses. Nad tahavad põllumeestele hüvitist ja toetust.

See on järjekordne aga seni suurim põllumeeste protest ja sarnaselt eelmiste protestidega kaasneb teede blokeerimine või traktorite kiirusel aeglane läbimine. Protestipaigad on peamiselt juurdepääsuteed provintsi linnadele ja kiirteedele. Paljudes kohtades plaanivad põllumehed koguneda juba väga varastest hommikutundidest.

Teisipäeva õhtul veebi postitatud üleriigilisel protestikaardil oli üle 550 märgitud punkti. Politsei peakorter omakorda tegi teisipäeval kokkuvõtte, et üle riigi on välja kuulutatud lausa 580 meeleavaldust, millest võtab osa hinnanguliselt ligi 70 000 inimest. Ta teatas, et see nõuab politseilt märkimisväärsete jõudude kasutamist. Samuti teatas ta, et liikluspolitsei üritab tagada, et autojuhte see võimalikult vähe häiriks.

Põllumajanduse protestide kaart / autor: printscreen: google.com/maps
Tänane protestide kaart / Foto: printscreen: google.com/maps

“Rahvakogunemiste turvamine on üks seadusega pandud kohustustest politseile, mille eesmärk on alati tagada kõigi kodanike turvalisus ning kaitsta nende õigusi ja vabadusi. Politseiametnike ülesanne on tagada, et kõikvõimalikud kogunemised toimuksid kooskõlas kehtivate seadustega, ning nende rikkumise korral võtta asjakohaseid meetmeid,” teatas politseipeakorter.

Provintsi ja munitsipaalpolitsei peakorterite teadaannetes mainitakse ka paljudes kohtades ümbersõite, kus on oodata põllumeeste kogunemist.

Varssavi politsei tuletab meelde, et põllumajandustraktorite ja aeglaselt liikuvate sõidukite sisenemine Varssavisse on rangelt keelatud. Selle keelu eiramine võib kaasa tuua trahvi.

Põllumehed on Poolas ja teistes Euroopa Liidu riikides juba mitu nädalat meelt avaldanud, nõudes muu hulgas Euroopa rohehulluse lõpetamist ja piiride sulgemist väljastpoolt ELi pärit põllumajandustoodetele.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia